15.10.2019 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velmi smutná zpráva, zemřela Ing. Marie Horáková

Když 1. září 2019 přišlo z Bystřice pod Hostýnem smutné sdělení, že nás navždy opustila Ing. Marie Horáková, tajemnice Svazu školkařů ČR, nikdo nevěřil. Nedá se ani věřit, že tak pracovitá a schopná žena, která již mnoho vytvořila a ještě mnoho měla v plánu, již není mezi námi.

Maruška, jak ji všichni známí říkali, se narodila 2. listopadu 1975 v Hranicích na Moravě. Útlé dětství prožila v obci Podhradní Lhotě na Kroměřížsku, kde tehdy její rodina bydlela. Maminka MVDr. Marie Foukalová, CSc. pracovala v mikrobiologické laboratoři a tatínek Ing. Ladislav Foukal zastával funkci ředitele muzea v Přerově. Maruška měla ještě o dva roky staršího bratra Marka.

Později se rodina Foukalova přestěhovala do Přerova a tam také Maruška v roce 1982 začala navštěvovat základní školu. Protože byla žákyní mnoha zájmů, po ukončení základní školy nastoupila studovat na místním gymnasiu, které mělo rozšíření výuky jazyka. V roce 1995 velmi úspěšně odmaturovala a jelikož měla velký zájem o přírodu, přihlásila se na Mendlovu univerzitu v Brně, Zahradnickou fakultu MENDELU v Lednici na Moravě. Jelikož byla výborně jazykově vybavená, studovala v roce 2001 ve Vídni půl roku na Univerzitě für Bodenkultur – lesní rostliny. V témže roce ukončila studium v Lednici, promovala a získala akademický titul Zahradnický inženýr.

Osudná Bystřice pod Hostínem

Po ukončení vysokoškolského studia měla zájem jít na praxi do výrobního prostředí, kde by si bohaté teoretické znalosti, získané na Zahradnické fakultě v Lednici doplnila o praktické dovednosti, které se dají získat jen ve výrobním procesu. Byla ji doporučena školka Horák a synové, okrasné školky, Bystřice pod Hostýnem. V plánu měla navštívit ještě další školky, ale stihla jen několik měsíčních praxí v Nizozemsku.

Foto: rodinné album

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 10/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down