31.08.2009 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velkolepý návrat Havířova v květech

Po dvaceti letech se v Havířově obnovila tradice pořádání věhlasného květinového průvodu. Třetí červnovou sobotu se úderem jedenácté hodiny zaplnila havířovská Hlavní třída desítkami květinami nazdobených vozů Nechyběly mezi nimi koňské kočáry ověnčené květinovými girlandami, naleštěné osobní vozy přizdobeny květy exotických rostlin nebo naopak traktory a multikáry s korbami plných domácích květin.

V průběhu alegorického průvodu se dvacetitisícovému davu rovněž představilo hned několik domácích
společenských, kulturních a sportovních organizací. Největšího aplausu se dostalo mažoretkám, které za doprovodu dechových orchestrů předvedly své cvičební sestavy. Součástí slavnosti Havířov v květech se stala floristická soutěž vyhlášená Svazem květinářů a floristů ČR ve zhotovení pohádkových postav z živých květů. Pod rukama kreativních floristů tak vznikala za přítomnosti diváků například postava Sněhurky a sedmi trpaslíků, berušky a Ferdy mravence, třech neposlušných prasátek nebo Manky z pohádky o Rumcajsovi a Cipískovi. Nechyběl zde ani vládce hor Krakonoš, nebo Pipi dlouhá punčocha. Cenu diváků si z Havířova odvezl tým žáků Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse z Děčína, který pod vedením profesorky Ing. Oliny Fojtíkové vytvořil z květů chryzantém krtečka s autíčkem.
Pro návštěvníky květinové slavnosti připravil organizátor akce, magistrát města Havířov, rovněž bohatý kulturní program. Odpolední vystoupení havířovských kulturních a zájmových kroužků vystřídala v podvečer kapela Maxim Turbulenc a Michala Davida. Závěrečnou tečkou slavnosti Havířov v květech se stala večerní ohnivá show Daniela Nekonečného.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down