17.04.2022 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletržní sezóna 2022 v Lysé nad Labem vykročila pravou nohou!

Březnový veletrh Zemědělec byl jedním z nejúspěšnějších ve své historii. Návštěvníci si užili nejen nákupy od tuzemských producentů, potěšila je ale i novinka v dramaturgii, kterou byla Farma mláďat drobných a hospodářských zvířat, tradiční Festival dechovky a přesunutý únorový veletrh Chalupář.

Dubnové tradiční veletrhy Elegance a Regiony letos prvně obohatí Národní výstava bonsají a suiseki show, kterou pro výstaviště v Lysé nad Labem zajišťuje Česká bonsajová asociace. A nebude to zdaleka jediná novinka čtyřlístku veletrhů Regiony, Elegance, Narcis a Bonsai.       

Regiony ČR 2022

Veletrh na podporu tuzemského cestovního ruchu Regiony ČR poběží od 21. do 24. dubna 2022 v hale C. Destinační management, informační centra, kraje a města zde budou prezentovat své více i méně známé turistické cíle. Každý návštěvník zde získá velkou dávku tipů na nejlepší výlety, osobní doporučení a ochutnávky ze všech koutů ČR. Těšit se můžete na cestovatelské přednášky, výstavy fotografií, lokální potraviny a soutěže.

Čtvrteční den zahájí hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Den bude také ve znamení odborné konference „O Labi po Labi na kole či lodí“ referující o cyklostezkách, dopravě, ekologii a rozvoji turismu na řece a v jejím okolí. V pátek pohovoří poutník Jiří Svoboda o tajuplném Českém středohoří. Cestovatel Jan Hocek nám přiblíží dálkové trasy okolo naší republiky, které popsal v souboru knih Via Czechia. V sobotu 23. 4. 2022 vystoupí Martin Půlpán alias LOST CZECH MAN o cestovatelských dobrodružstvích z Evropy a Asie. Sobotní den zakončí koncertem kapela Artmosféra, cenami ověnčená kapela české pop-rockové scény.

Pro rodiny a děti chystáme dílnu malování kamínků pro malé i velké! Přímo na výstavišti bude vyhlášena soutěž, do které se může zapojit každý návštěvník! Stačí najít speciální soutěžní kameny s logem výstaviště, které ze spodu skrývají nápovědu, na kterém stánku návštěvník získá svou výhru! A pozor! S malovaným kamínkem na téma některé z našich výstav vstup pro jednotlivce zajistí vstup na veletrhy ZDARMA!

Elegance & Avantgarda 2022

Elegance přináší nabídku českých módních a šperkařských tvůrců, přijďte si pro kvalitní a originální módní kousek, a také podpořit zlaté české ručičky. Soutěž Avantgarda je součástí výstavy módy Elegance. Mladí módní návrháři budou soutěžit ve čtvrtek (21. 4.) ve třech kategoriích: tradiční materiály, netradiční materiály a třetím, speciálním tématem, letošního roku jsme vyhlásili: „Čtyři živly“. V pátek (22. 4.) se potom utkají ti nejlepší mladí kadeřníci a vizážisti. Budou to dva dny plné nápadů, inspirace a invence mladých lidí a profesí, které dohromady dávají mozaiku světa módy. V porotě zasednou známí módní návrháři jako je např. Jana Berg, Denisa Dovala, Klára Klempířová, Jaroslava Procházková, vizážisté Kája Pavlíček a kadeřnické salóny   Veronika Chaloupková a salón Libora Šuly a další. Ve čtvrtek se můžete těšit na moderátora Petra Říbala, který nám představí soutěžící ze světa módy a originálních módních kousků. V pátek nás bude provázet Martin Čermák, který nám představí soutěžící v oblasti kadeřnictví a vizážistiky.

BONSAI A SUISEKI SHOW – výstava České bonsajové asociace

K vidění bude více jak 70 kusů bonsají z celého Česka a cca 30 kusů suiseki. Po celou dobu výstavy bude přímo ve výstavní hale A2 zajištěna pro návštěvníky oborná poradenská činnost a prodej všeho potřebného pro pěstování a prezentaci bonsají. Každý den bude probíhat i doprovodný program, který uspokojí zájemce o ukázky tvarování, soutěž talentů, přednášky o bonsajích, suiseki, diashow a mnoho dalšího.

NARCIS – výstava narcisů a jarních cibulovin

Ústřední expozicí výstavy Narcis bude jako každý rok obrovské pestrobarevné aranžmá z rozkvetlých narcisů, tulipánů a dalších jarních cibulovin, doplněné okrasnými dřevinami a dalšími rostlinami. K této výstavě neodmyslitelně patří Zahradnické trhy, kde si návštěvníci mohou zakoupit vše pro svoji zahradu. K výstavě neodmyslitelně patří nejen poradenské centrum, ale i bohatý kulturní program.

Čtyřlístek veletrhů Elegance, Regiony, Narcis a Bonsaje proběhne v termínu 21. - 24. dubna 2022 vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné je 120,00 Kč. Senioři, studenti a dětí nad 130 cm platí 100,00 Kč. Děti do 130 cm a „kamínkáři“ mají vstup ZDARMA. 

Více informací o akcích získáte na: www.vll.cz

Zdroj: VLL

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down