09.02.2016 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh IPM Essen 2016 přinesl zahradnické inovace

Mezinárodní zahradnický veletrh IPM Essen letos ve dnech 26. až 29. ledna opět prokázal, že patří k nejvýznamnějším platformám mezinárodního zeleného sektoru. Na letošním 34. ročníku představilo odborným návštěvníkům ze všech světadílů své novinky a nové produkty týkající se všech aspektů rostlin, včetně technologie, floristiky a zahradních prvků v Německu na výstavišti Messe Essen 1588 vystavovatelů ze 49 zemí.

Návštěvnost veletrhu stoupla z 56 500 v roce 2015 na letošních 57 200 návštěvníků. Více než 78 procent návštěvníků mělo rozhodovací pravomoc při zadávání zakázek, 36 procent obchodníků objednalo produkt přímo na veletrhu. V rámci IPM Essen proběhla výměna mnoha zahraničních kontaktů a úspěšných obchodů.

Součástí nabitého programu byly i floristické show, kde přední floristé předvedli nové technologie, k vidění byly také prodejní trendy floristiky a marketingové koncepce orientované na cílové skupiny. Nové odrůdy rostlin si mohli příchozí prohlédnout v rámci Innovation Showcase, který letos představil rekordních 76 nových odrůd rostlin.

Na veletrh přicestovalo ze zahraničí 64 procent vystavovatelů a 40 procent návštěvníků. Poprvé se na veletrhu představila návštěvníkům Guatemala. K vidění byly inovativní zahradnické produkty z Číny, Francie, Velké Británie, Indie a Tchaj-wanu, dále z Belgie, Kostariky, Dánska, Nizozemska, Izraele, Itálie, Portugalska, Polska, Španělska, Srí Lanky, Jižní Koreje, Turecka, Maďarska a USA. Nechyběly ani firmy z České republiky.*

 

Více informací z veletrhu se dočtete na stránkách časopisu Zahradnictví a v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down