17.08.2021 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Znojmě vznikne nový lesopark

Ve znojemské čtvrti Přímětice vznikne na rozloze 4,4 hektaru nový lesopark. Dřeviny a keře vyrostou na třech parcelách za přímětickým sídlištěm. Projekt bude stát zhruba 900 000 korun, vedení Znojma jedná o podpoře ze soukromého sektoru. S pracemi se začne v září, uvedl v tiskové zprávě starosta Znojma Jakub Malačka.

„S Městskými lesy Znojmo je vše připravené. Letos upraví půdu a vysejí travní směsi. V příštím roce vytyčí cesty, oplocenky a vysadí dřeviny a keře,“ řekl Malačka. Předpokládá, že se lesoparkem budou lidé procházet v květnu příštího roku. Tam, kde je v současné době pole, budou stromy a keře. „Dřevinná skladba lesoparku bude pestrá, dřevinám budou dominovat dub, bříza a javor. Z ovocných stromů to budou třešeň, jabloň, hrušně a moruše. Z keřů nebudou chybět ptačí zob, šípek, kalina, jalovec a tis. Plánujeme vysadit stovky stromů. Než to všechno vyroste, určitě to několik let potrvá, těšit se z toho budou naše děti i vnoučata,“ sdělil ředitel městských lesů Zdeněk Trojan.

Cílem lesoparku je kromě zvýšení biodiverzity krajiny zvýšení kvality života místních obyvatel. Příprava trvala zhruba dva roky. „Nebráním se možnosti naplánovat výsadbu společně s veřejností, ale vše záleží na opatření proti šíření koronaviru. Uvítám i různé naučné stezky nebo vzdělávací programy pro děti,“ dodal Malačka.*

Zdroj: TZ ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down