21.12.2022 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Žďáru nad Sázavou vznikne nový městský park na Klafaru, kde se staví domy

Ve Žďáru nad Sázavou vznikne nový městský park v lokalitě Klafar, kde se staví nové obytné domy. Radnice už vybrala ateliér, který udělá projektovou dokumentaci. Park by měl vznikat po etapách. Na první úpravy přibližně dvouhektarového území má město ve svém rozpočtu na příští rok 2,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl starosta Martin Mrkos (Žďár-živé město).

"Ten prostor je poměrně velký, je tam v blízkosti cyklostezka," uvedl starosta. V sousedství se rozrůstá bytová zástavba. "Právě tím, jak se to sídliště Klafar dynamicky rozvíjí a vznikla už vlastně osmá čtvrť Žďáru, tak tahle forma občanské vybavenosti je na místě," uvedl Mrkos.

Park u ulice Sázavská by měl kromě zeleně a sítě cest obsahovat hřiště a vodní prvky. Projektovou dokumentaci vypracuje brněnská společnost Atregia, která vyhrála výběrové řízení. "My jsme oslovili osm ateliérů," řekl Mrkos. Doplnil, že jde o zakázku v hodnotě skoro za 1,5 milionu korun. Město žádalo, aby v týmu pracovali i specialisté na krajinářskou architekturu, vodohospodářské a dopravní stavby.

Příští rok chce město začít území budoucího parku upravovat pomocí zeminy vyvezené z rybníka Velký Posměch při jeho rekonstrukci.

Dvacetitisícový Žďár nad Sázavou patří podle dřívějších vyjádření radnice mezi zelená města, na jeho území roste okolo 9000 stromů. Loni odborná firma obnovovala stromořadí ve 12 lokalitách. Město se také snaží vracet do krajiny zaniklé polní cesty, i u nich nechává sázet stromy a keře. Letos byla obnovená čtvrtá polní cesta směrem ke vsi Vysoké.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down