21.07.2022 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Slaném na Kladensku skončila obnova Dražkovického parku

Ve Slaném na Kladensku skončila obnova Dražkovického parku. Má upravené cesty, nové osvětlení i lavičky, přibyla zeleň a herní prvky pro děti, uvedla dnes na dotaz ČTK mluvčí slánské radnice Veronika Nováková. Park je mezi ulicemi Dukelských hrdinů, Jungmannova a Dražkovická.

Přípravné práce včetně ořezů stromů a keřů dalo město s 16.000 obyvatel udělat už loni, letošní práce začaly v květnu a skončily tento týden. Cestičky jsou nyní vydlážděné a odvodněné, hlavní průtahová trasa má osvětlení. Město dalo park doplnit lavičkami, stolem vhodným pro piknik, odpadkovými koši i herními prvky. "Nově si zde mohou děti vyzkoušet svahovou síť, klouzačku či plošinu s lanem," dodala Nováková.

Zeleň město upravilo podle dendrologických posudků, které u některých stromů doporučily kácení či ořezání. Na místě už jsou vysazené nové stromy, keře, živé ploty a trvalky.

Obnovu zajistily Technické služby Slaný, město za ni zaplatilo zhruba dva miliony korun. Investice se mu vrátí v podobě daru 2,5 milionu korun od společnosti Lidl, která se poblíž chystá postavit prodejnu.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down