01.02.2010 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vážení čtenáři,

zahradnický obor byl myslím v porovnání s pěstováním typických zemědělských plodin krizí postižen o něco méně, ačkoliv na růžích ustláno neměl letos asi nikdo.
Zahradnické odvětví má ovšem široké spektrum pěstitelských aktivit, a tak ani hodnocení roku 2009 není v jednotlivých zahradnických oborech zdaleka identické. Ovocnáři a zelináři nikterak dobrý rok nezaznamenali: nízké ceny a levná konkurence, tlak obchodních řetězců. Bohužel v řetězcích nalézáme zahraniční ovoce a zeleninu, které svojí kvalitou ani cenou nejsou lepší nebo výhodnější než ty naše, ale v dobře vystavené nabídce jsou.

Květináři a školkaři dle vyjádření svých zástupců na nedávné redakční radě časopisu Zahradnictví zvládli rok 2009 dobře a všude skloňovaný pokles produkce a prodejů tyto obory nezaznamenaly, spíše naopak. Co náš obor čeká v roce 2010, to nevím, ale dovolte mi přiblížit vám, co pro vás pro rok 2010 chystá časopis Zahradnictví, o který, a jsme tomu moc rádi, je stále zvyšující se zájem.
První dobrou zprávou je, že při stejných cenách za časopis navýšíme průměrný rozsah časopisu a to na celoroční průměr 80 stran (některá čísla budou obsažnější, některá tenčí). Časopis Zahradnictví je časopis s 90ti letou tradicí a po celou svoji historii se věnoval všem základním zahradnickým oborům. Naše čtenářské průzkumy přesně tento požadavek čtenářů potvrzují a i když žádný konkrétní čtenář není zároveň pěstitelem ovoce a hrnkových květin a nemnoží ve školkách a nemá vinohrad a nepěstuje zelí, tak absolutní většina respondentů požaduje a má zájem o to, aby v jednom časopise byly zahrnuty všechny hlavní zahradnické obory.

Časopis Zahradnictví, to je …

ovocnářství – zelinářství – květinářství - vinohradnictví - školkařství – realizace a údržba zeleně

Poslední zmíněná rubrika je obsahová novinka časopisu vycházející z předpokladu, že mnozí zahradníci jsou žádání nejen od velkých firem, ale stále častěji i ze strany majitelů rodinných domů, aby jim zrealizovali pěknou zahradu.
V časopise znovu připomeneme a zavedeme bezplatnou čtenářskou inzerci, která pro zajištění dalšího rozšíření bude zveřejňována také v týdeníku Zemědělec a od ledna na nově koncipovaných webových stránkách www.zahradaweb.cz.
Poslední a nejvýznamnější novinkou bude příprava samostatných komplexně koncipovaných pěstitelských příloh. Trochu logicky se bude v prvním případě jednat o jablka.
Přeji všem lidsky i pracovně dobrý rok 2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down