Valašské Meziříčí zkrášlí narcisy a tulipány

Valašské Meziříčí na Vsetínsku na jaře zkrášlí tisíce nových narcisů a tulipánů. Radnice nechala na konci října vysadit 35 000 cibulovin v zelených plochách kolem hlavního tahu městem. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí radnice Jakub Mikuš.

Na jaře doplní nové záhony plochy vytvořené v minulých dvou letech. „Projekt pracovně nazvaný Rozkvetlý Valmez jsme zahájili na podzim 2019, kdy jsme kolem ulice Vsetínská vysadili pomocí speciálního mechanického sázecího stroje 19 000 kusů krokusů, narcisů, tulipánů a modřenců. Od té doby jsme v našich ulicích vytvořili záhony, které krášlí dalších bezmála 40 000 cibulovin,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Letos město pokračovalo v dosazování zelených ploch kolem hlavního silničního tahu. „Tentokrát jsme na ulicích Masaryková a Vsetínská pomocí mechanizace vysadili 35 000 kusů nových narcisů a tulipánů. Díky nim naše město na jaře opět v několika vlnách nádherně rozkvete, z čehož mám obrovskou radost. Věřím, že bezmála 100 000 cibulovin vytvoří neopakovatelnou podívanou,“ uvedla Wojaczková. Radnice chce ve výsadbách i rozvoji a údržbě zeleně pokračovat i v dalších letech.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down