01.07.2017 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V záplavě květinových novinek

Celý den nejen mezi květinami včetně nejnovějších odrůd připravovaných pro příští sezónu a ukázku nejrůznějších marketingových pomocníků pro profesionální zahradníky připravila pro účastníky Květinového dne společnost Pasič spol. s. r. o.

Přehlídku balkónových a záhonových rostlin v Dolních Životicích na Opavsku si nenechalo ujít více než 130 zahradníků. Součástí Květinového dne bylo představení novinek zástupci evropských šlechtitelů a prohlídka širokého sortimentu květin ve fóliovnících firmy Pasič, kde byla pro účastníky připravena výstava zhruba 700 odrůd rostlin.

V rámci dopoledního přednáškového bloku představil zástupce společnosti PAC Michael Wiedemann přítomným aktuální nabídku balkónových rostlin, které produkují jako řízky, mladý materiál nebo polohotové rostliny. Největší podíl produkce činí pelargónie.

Další přednáška byla o produkci dvouletek a primulí firmy Kloer, kterou přednesl Johannes Kloer. Soustředil se především na rozdíly v substrátech pro balkónové rostliny a Primula. Jak zdůraznil, primule jsou náročné na živiny, a to především v teplém podzimním období.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 8/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down