04.05.2005 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Tuchorazi investovaly do obalů

Sady Tuchoraz, spol. s r.o u Českého Brodu se svojí výměrou 520 ha, z toho 260 ha intenzivních sadů jablek, patří mezi 5 největších sadařských podniků v ČR. Firma vznikla v roce 1993 na základě vydání restitučního majetku z místního ZD původním vlastníkům. Počátky firmy byly velmi obtížné, neboť převzatý majetek se skládal v převážné míře ze zastaralých strojů, zchátralých objektů a přestárlých sadů.

Konsolidační, investiční a rozvojový proces firmy probíhá dodnes, při čemž jsme se zaměřili především na vybavení novými stroji, výsadbu nových sadů a na vybudování vlastních skladů na zimní uskladnění ovoce.

V době svého vzniku v roce 1993 neměla firma žádné vlastní obaly. Vybudování vlastních skladů a zahájení obchodní činnosti si vyžádalo nutnost zakoupení několika tisíc původních českých přepravek na ovoce typu OZ 10 a OZ 15 a několika tisíc kusů různých typů dřevěných velkobeden na ovoce. Používání těchto obalů je provázeno každý rok velkými problémy s ohledem na jejich poruchovost a malou životnost materiálů. Na opravy a doplňování obalů vynakládáme soustavně velmi značné náklady.

Naše firma proto uvítala, když v minulých letech firma Plastové Přepravní Obaly s.r.o. nabídly možnost dodání nové generace přepravek na ovoce a zeleninu a velkobeden do skladů. Po odsouhlasení s našimi odběrateli jsme proto v roce 2004 uskutečnili první etapu inovace našich původních obalů. Naše první zkušenosti s používáním nových obalů jsou pozitivní. Oceňujeme především robustní konstrukční provedení, které umožňuje bezproblémové skladování, manipulaci a převážení vysokých stohů obalů naplněných ovocem. Nejvíce používáme přepravku E-6423 „H“, E-6413 „L“ a velkoboxy do skladů. Ekonomický přínos používání nových obalů vidíme ve snížení každoročních nákladů na opravy „starých“ obalů a ve snížení ztrát ve výši cca 5% poškozením ovoce při dopravě ve „starých“ obalech. Plánujeme, že s inovací obalů budeme pokračovat i v několika dalších letech, neboť tento záměr je samozřejmě ekonomicky náročný.

V rámci dalších technických inovací si naše firma vybudovala nové skladovací kapacity, pořídila si poloautomatickou linku na třídění ovoce a balící linku na třídění ovoce a balící linku. Nové české obaly s typickou tmavozelenou barvou v provedení H, M, L a velkoboxů od firmy Plastové Přepravní Obaly s.r.o. se tak staly nedílnou součástí technologického procesu cesty ovoce ze sadů ke spotřebiteli a zcela určitě přispívají ke zlepšení estetického dojmu z prodeje našich jablek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down