V Tokiu rozkvetly okrasné třešně sakury, díky teplému počasí opět velmi brzy

V Tokiu dnes vykvetly sakury, což v Japonsku symbolizuje příchod jara. Podle agentury Kjódó tak byl vyrovnán rekord nejčasnějšího rozkvětu těchto okrasných třešní od roku 1953, kdy se data začala zaznamenávat.

Pracovník japonského meteorologického úřadu našel dnes po poledni místního času na jednom ze stromů u tokijské svatyně Jasukuni 11 rozvíjejících se květů. Stalo se tak o deset dní dřív, než je průměr, a o šest dní dřív než loni. V letech 2020 a 2021 vykvetly sakury u svatyně Jasukuni, které japonský meteorologický úřad sleduje, ve stejné datum jako letos. Očekává se, že do týdne budou stromy v plném květu.

Předpovědi dne, kdy rozpučí květy sakur, jsou každé jaro v Japonsku na prvních stránkách novin. Města tyto informace využívají k plánování festivalů třešňových květů, cestovní kanceláře k naprogramování výletů a řadoví občané se podle nich řídí při organizování pikniků, při nichž popíjejí a hodují pod právě rozkvetlými stromy. V uplynulých třech letech ale úřady vyzývaly občany, aby se v tokijských parcích pod rozkvetlými sakurami neshromažďovali kvůli riziku šíření koronaviru, připomněla agentura Kjódó.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down