29.09.2022 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Olomouci byla zahájena výstava ovoce a zeleniny Flora-Hortikomplex

V areálu výstaviště Flora v Olomouci včera začala podzimní výstava ovoce a zeleniny Flora Olomouc-Hortikomplex, která potrvá do neděle. Její součástí jsou zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima i mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela. Letošní podzimní Flora připomíná 200. výročí narození Gregora Mendela, který objevil základní principy dědičnosti.

Hlavní expozice v pavilonu A nese název Plody otce genetiky. Jejími autory jsou floristé Pavlína Švecová a Zdeněk Kupilík. Hlavní pavilon A díky nim připomíná Mendelovo působiště – augustiniánský klášter v Brně, jemuž vévodí bazilika Nanebevzetí Panny Marie postavená ve stylu slezské gotiky. Hlavní expozici letos zdobí bezmála 40 tun zeleniny a ovoce z tuzemských polí a sadů. Návštěvníci si výpěstky ovocnářů a zelinářů budou moci v předsálí hlavního pavilonu A koupit.

Na galerii pavilonu A je připravena prezentace členů sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ. Souběžný festival gastronomie a nápojů Olima 2022 zahrnuje soutěž kuchařů a cukrářů Gastro Olomouc Olima Cup, soutěžní klání o nejlepší marmeládu Flora džem, mezinárodní Grand Prix ovocných destilátů Flora košt či soutěž Flora mošt. Podzimních zahradnických trhů se letos účastní 150 prodejců s nabídkou výpěstků, nářadí pro kutily či zahradnických a domácích potřeb.

Podzimní etapu výstavy ovoce a zeleniny Flora Olomouc-Hortikomplex loni navštívilo asi 20.000 lidí, což byl v meziročním srovnání více než dvojnásobný počet. Návštěvnost podzimní Flory v roce 2020 totiž výrazně poznamenala sílící pandemie koronaviru a na výstavu se tehdy přišlo podívat jen 9000 lidí. Počet návštěvníků loňské podzimní Flory byl srovnatelný s dobou před pandemií.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down