24.05.2021 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Obříství vysadili novou dubovou alej

Celkem třicet vzrostlých dubů zasadili zástupci Nadace Tipsport, jejich kolegové z Tipsportu a místní dobrovolníci ve středočeské obci Obříství. Také tato výsadba je součástí celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost, jejímž cílem je vysázet na území České republiky deset milionů nových stromů.

Nově vysazená dubová alej ze stromů vypěstovaných místní společností Arboeko ponese jméno Bedřicha Smetany. Slavný český skladatel prožil totiž právě v této malé obci na Mělnicku několik šťastných let svého života a přesně před 155 lety zde také dokončil Prodanou nevěstu, komickou operu o třech dějstvích. Ta měla premiéru 30. května 1866 v Prozatímním divadle v Praze a zásluhou Emmy Destinnové byla v roce 1909 uvedena v Metropolitní opeře v New Yorku. „Výsadba aleje vzrostlých stromů v deštivém počasí není procházkou růžovým sadem. O to víc bych chtěl poděkovat všem svým kolegyním a kolegům, kteří s námi stromy vysadili. Chceme, aby se nám tu všem žilo a dýchalo lépe,“ uvedl generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Environmentálním tématům se Nadace Tipsport věnuje dlouhodobě. Na podzim loňského roku spustila z pozice generálního partnera iniciativy Sázíme budoucnost také osvětovou komunikační kampaň s názvem Jeden Čech, jeden strom, která má motivovat další lidi k zapojení se do tohoto projektu a současně také podpořit registraci jednotlivých nových výsadeb. Ústředním motivem kampaně je propojení obličeje neznámých i známých lidí s korunami stromů. K dnešnímu dni je do projektu zaregistrováno již 1 079 897 stromů.  Výsadbu dubové aleje uskutečnila Nadace Tipsport ve spolupráci s televizí Prima, obcí Obříství, firmou Arboeko a Nadací Partnerství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down