08.07.2010 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Jindřichově Hradci oslavili patnáctiny

Již podvanácté uspořádala ve svém areálu společnost SOME Jindřichův Hradec čtyřdenní jarní výstavní a prodejní dny. V polovině letošního února byly kromě toho sněhového oděny také do slavnostního hávu. Firma totiž právě slavila 15 let od svého vzniku.

A nebyla by to společnost Some, aby si nepřipravila, stejně tak jako v letech minulých, pro návštěvníky také letos některé novinky. Nabídka společnosti zabývající se prodejem a servisem zemědělské, komunální, zahradní i lesní techniky je více než úctyhodná a čítá na tři desítky zastupovaných značek. U příležitosti patnáctého výročí společnosti se slušelo zavzpomínat na její začátky.
„Historicky vůbec první zastupovanou značkou, která v našem portfoliu nechybí ani dnes, byl italský Agrimaster. O mulčovače a drtiče byl především v řadu let neudržovaných příhraničních oblastech velký zájem a o tom, že Agrimaster byl dobrou volbou, svědčí fakt, že v České republice a na Slovensku pracuje téměř 4000 těchto strojů a mnoho z nich má odpracováno tisíce hektarů. První obchodní úspěchy jsme tedy zaznamenali v komunální sféře i v sadech a vinicích, kam jsme dodávali rosiče uvedené značky.
Nicméně rozšíření sortimentu na sebe nenechalo dlouho čekat. Velkým zlomem byl rok 1996, kdy jsme navázali spolupráci s koncernem Same Deutz – Fahr Group a na český trh začali dodávat traktory Same a Lamborghini vhodné pro práci nejen v zemědělství, ale i v sadech a vinicích. Postupem doby se nabídka rozrostla o další značky. Mohu jmenovat například Pezzolato, FAE, Doppstadt, Orsi, Bomford, Muratori nebo BCS. A přibývají další. Zajímavým produktem může být například manipulační technika, kterou v naší nabídce poměrně krátce zastupují manipulátory Deutz – Fahr nebo JLG.
Kromě rozšiřování sortimentu se snažíme zkvalitnit i naši prodejní a servisní síť. Na území České a Slovenské republiky pracuje momentálně 14 středisek s vybudovaným servisním zázemím a sklady náhradních dílů. Vybudovali jsme také školicí centrum a pravidelně investujeme do vzdělání svých zaměstnanců. Těch je momentálně 185 a byť v loňském roce jsme, asi jako mnohde jinde, pocítili pokles tržeb, k redukci počtu zaměstnanců jsme naštěstí sáhnout nemuseli,“ shrnuje historii i současnost firmy ředitel její zemědělské divize Ing. Oldřich Šuhájek.
Žhavou novinkou je kloubový nosič
Jak uvedl ředitel divize lesnické a komunální techniky Ing. Martin Hejlíček, největší novinkou, která obohatila sortiment společnosti Some pro letošní rok, je univerzální kloubový nosič JUNGOJET využitelný při zimní i letní údržbě komunikací i v agregaci s žací nástavbou. „Již teď, jen několik málo měsíců po uvedení tohoto stroje na český trh, se ukazuje, že jde o dobrou volbu a tato technika může vhodně zaplnit volné místo na trhu.
Ale v sortimentu najdeme i další novinky. Například malotraktor BCS Valiant je doplněn sypačem, nový systém Power Safe mají jednoosé nosiče BCS, mulčovače se sběrným košem Peruzzo se mohou pochlubit možností vyklápění do kontejnerů, zajímavé je i řešení technologické linky Pezzolato vhodné pro menší kompostárny,“ upozorňuje na některé vystavené stroje Martin Hejlíček.
Ekologie i pohodlí
„Hned několik novinek se objevuje ve výrobním programu značky BCS. Výkonnější malotraktor Valiant byl sice představen již v loňském roce, ale přesto bych jej řadil mezi novinky. Stroj se samočisticím systémem chladiče a posíleným výkonem splňuje požadavky uživatelů, kteří pošilhávali po výkonnějších malotraktorech Volcan, jelikož designově, ale především výkonem, řešením kabiny a ovládacích prvků jej zdatně dohání. Zároveň splňuje technické parametry zvýšené poptávky po nosičích s kloubovým řízením. Jeho výhodou je možnost reverzního řízení.
Nová řada jednoosých malotraktorů BCS je vybavena systémem ovládání Power Safe. U předchozích modelů Aktion se po uvolnění ovládacích madel motor zastavil. Se systémem Power Safe dojde pouze k rozpojení pojezdu a nářadí, ale motor zůstává v chodu. Je tak zajištěn bezpečný provoz stroje, pohodlí obsluhy a jde vlastně také o ekologičtější řešení, jelikož obsluha nemusí malotraktor startovat. Podle evropských norem by měly takto být vybaveny veškeré jednoosé malotraktory, mnoho výrobců však uvedený systém dosud nepoužívá...
O zvýšené efektivitě provozu i větším pohodlí se dá hovořit i při představení nových modelů mulčovačů se sběrným košem Peruzzo. Mulčovače s dostatečně velkým vstupním otvorem se do loňska vyráběly jen ve variantě s možností vyklápění zmulčované hmoty na zem. Momentálně disponuje model Koala možností vyklápění do výšky 185 cm a model Panther až do dvou metrů zdvihu,“ představuje některé z novinek, ke kterým se v průběhu roku jistě ještě vrátíme, produkt manažer Jan Matoušek.

Text a foto Roman Paleček

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down