16.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V H. Králové se bude na Ovocnářských dnech jednat o stavu českého ovocnářství

Na 300 ovocnářů se dnes a ve středu sejde v Hradci Králové na 66. ročníku Ovocnářských dnů. Budou diskutovat o současných problémech a perspektivách českého ovocnářství. Cílem akce je i bilance loňského roku, výměna zkušeností a prezentace výsledků ovocnářského výzkumu a moderních způsobů pěstování ovoce. Ovocnářské dny jsou největší republikovou akcí pro pěstitele ovoce.

Debatu ovocnáři povedou i o nízké rentabilitě pěstování ovoce, která vede k trvalému zmenšování ploch ovocných sadů v Česku. Svou práci a záměry bude prezentovat Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy, který je spolupořadatelem Ovocnářských dnů.

Přednáškový maraton

Součástí Ovocnářských dnů je i odborná část, která připadá především na druhý den jednání. Ovocnáři budou například diskutovat o možnostech tlumení výskytu šarky švestek, šlechtění jabloní, robotizaci při zakládání a provozu sadů, možnostech pojištění v ovocnářství nebo reziduích pesticidů v jádrovinách a drobném ovoci.

Čeští pěstitelé v posledních letech ročně sklízejí v průměru kolem 150.000 tun ovoce. Roční hodnota ovoce sklizeného českými sadaři se pohybuje kolem 1,6 miliardy korun.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down