09.03.2018 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V digitálním hledáčku IPM Essen

Mezinárodní zahradnický veletrh IPM Essen 2018 v Německu letos opět přinesl zahradníkům z nejrůznějších sektorů mnoho inspirativních podnětů. Na své si tu přišli jak profesionální pěstitelé, tak i floristé, zahradní architekti nebo majitelé zahradních center. Jedním z hlavních témat veletrhu byla digitalizace v zahradnictví v oblasti monitorování, robotizace strojů a managementu obchodu.

Inovace, produkty a služby letos na veletrhu představilo 1564 vystavovatelů ze 45 zemí, a to od hrnkových rostlin a řezaných květin přes nejnovější technologie až po marketingové koncepce pro podporu prodeje rostlin. Partnerskou zemí se letos stalo Dánsko, slavnostního zahajovacího ceremoniálu se zúčastnila také dánská princezna Benedikte.

Pro návštěvníky byl připravený bohatý doprovodný program. Konalo se zde Mezinárodní zahradnické fórum nazvané Let´s go green together zaměřené na dánské zahradnictví, součástí byla i konference Budoucnost zahradní krajinářské tvorby s podtitulem Zdraví jako faktor úspěchu nebo setkání pro školkaře pod taktovkou Evropské školkařské asociace a Federace německých školkařů. Nechyběl ani seminář I love green pro studenty, který je seznámil se zahradnickým a floristickým oborem.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 3/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down