23.06.2023 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V centru Pardubic město vysází stromy

V centru Pardubic u obchodního centra město vysází stromy, keře a doplní mobiliář. Vznikne tam menší park. V minulosti tam investor chtěl stavět například hotel. Náměstkyně primátora Jiřina Klčová (ANO) by byla raději, kdyby plocha dlouhodobě byla zelená a sloužila k ochlazení lokality.

"Je to opuštěná plocha. Uděláme z ní parčík, plochu, kde bude mnoho stromů, chceme tím ozelenit a ochladit prostor, zpříjemnit pobyt občanům u Paláce Pardubice. Pozemky jsou města, máme zmapováno, kde můžeme sázet," řekla Klčová.

Sázet může město na pozemku vedle nákupního střediska a v části kolem polikliniky, tam se chce domluvit s majitelem pozemku, aby tam vedlo stromořadí. "Chceme zachovat cestní sít, jak lidí cestičky vychodili, upravit je, aby byly lépe pochozí. Zasadíme stromy, doplníme drobný mobiliář," řekla náměstkyně.

Osevní plán pro Masarykovo náměstí je připravený, sázet by se mohlo ještě letos, náklady budou kolem 750 000 korun až milionu korun, dodala Klčová. "Výsadbu budeme koncipovat jako dočasnou, ne stoleté duby, kdyby se město někdy rozhodlo tam stavět. Za mě říkám, že budu raději, aby tam zůstaly stromy," řekla Klčová.

Obchodní centrum stavěla společnost Afi Europe, dokončila ho v roce 2008. Pozemky, dohromady 10 000 metrů čtverečních, pro nákupní centrum firma koupila od města za 300 korun za metr čtvereční, s podmínkou, že poté postaví také hotel a byty. Na hotel firma nesehnala nájemce a byty nepovolili hygienici. V roce 2010 proto zastupitelé zprostili firmu závazku dál stavět.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down