03.12.2021 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Brně lze i letos koupit vánoční jedličku v květináči, do prodeje jich šlo 1300

Zájemci si i letos mohou v Brně koupit místo klasického vánočního stromku alternativní jedli bělokorou v květináči, kterou lze na jaře zasadit. Do prodeje jich šlo kolem 1300. ČTK to dnes řekla koordinátorka prodeje Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek.

Loni bylo k dsipozici asi o 100 stromků více, prodaly se všechny. "Letos jsme jich kvůli situaci s koronavirem objednali méně. Pokud ale bude třeba, není problém další doobjednat," uvedla Žižková.

Jedličky pocházejí od Lesů města Brna, k dostání jsou na tradičních místech. Vedle dvou prodejních míst Nadace Veronica je lidé mohou koupit také u Rezekvítku, v EkoCentru Brno, v Informačním centru YMCA Brno, u Lesů města Brna či na třech místech školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka. Nabízí je také úřad městské části Brno-Žebětín.

Cena za stromek je 135 korun, o desetikorunu vyšší než loni. Ke každému stromku, který je kolem 40 centimetrů vysoký, dostane kupující i návod, jak se o něj má přes zimu starat.

Vánoční jedličky v květináči nabízejí brněnské ekologické organizace přes 20 let. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou. Lidé stromky na jaře mohou vysadit například u svých chat či jinde, ekologové také každoročně chystají společnou výsadbu v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku. Pravidelně se jí účastní desítky lidí. Loni a předloni se akce ale kvůli koronavirovým opatřením nekonala.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down