12.04.2012 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Bříství zahájili sezónu

V loňském roce na jaře jsme Vás informovali o tom, že společnost Adam zahradnická a. s. otevřela nový velkoobchodní areál Cash & Carry v obci Bříství na hradecké dálnici D11 nedaleko Prahy. Nyní jsme se při příležitosti zahájení podzimní sezóny, na začátku září, zajeli do Bříství opět podívat, abychom zjistili co je v nabídce nového a jak je připraven „odpich“ nové sezóny.

Ihned po příjezdu jsme viděli, že prodejní plocha o rozloze 8000 m² je nabitá rostlinami všech druhů. Zákazníci zde mohou vybírat ze široké nabídky opadavých, stálezelených a jehličnatých keřů, z alejových i soliterních stromů. Kromě toho nabídku doplňují i jiné rostliny, např. ovocné, vřesovištní, bambusy nebo růže, které v posledních letech zažívají boom a stále více se při realizacích uplatňují. V nabídce jsou kromě kontejnerovaných i rostliny balové – ty pocházejí výhradně z České republiky.
40 dodavatelů
Podle slov jednatele společnosti Ing. Lukáše Mráze se jedná o jeden z nejucelenějších sortimentů rostlin v ČR, který si společnost Adam zahradnická může dovolit jednoduše proto, že spolupracuje se 40ti dodavateli. Polovina jich pochází z tuzemska, druhá polovina pak ze zahraničí. Kromě Nizozemí pochází zahraniční produkty z Belgie, Německa a Itálie. Všichni dodavatelé jsou dlouholetí a prověření. I více než desetiletá spolupráce je založená na vzájemné důvěře, která je důležitá pro vysokou kvalitu rostlin i pro reklamace, kterých se mezi živým materiálem nikde nelze úplně vyvarovat.
Pohodlný nákup
Zákazníci na způsobu prodeje v Bříství nejvíce oceňují to, že si sami vyberou rostliny, které potom uplatní při realizacích a koncový zákazník je pak rovněž spokojen. Právě proto jsou v nabídce ve velké míře zastoupeny větší rostliny, jejichž efekt je okamžitý. U větších keřů je i kvalita mnohem důležitější. Samozřejmě jsou i dražší, tak je pochopitelné, že zahradník si rostliny vybere raději sám. Keře jsou převážně nabízeny v kontejnerech o objemu 7,5; 10 i více litrů. Filozofie společnosti je založena právě na tom, že zákazník najde v Bříství jednak široký a kvalitní sortiment a jednak si koupí přesně ty rostliny, které si sám vybere. Mezi odběrateli proto převažují realizátoři, ale nechybí ani provozovatelé zahradních center apod.

Nejen rostliny
Nedílnou součástí nabídky je i další sortiment potřebný pro realizace. Jedná se o špičková travní osiva Barenbrug, jejichž výhradním zástupcem na našem trhu je společnost Adam zahradnická. Dále pak profi substráty od firmy BBcom. Především v balení 250 l a Bigbal. V nabídce nechybí ani hnojiva pro trávníky a dřeviny, systém kotvení stromů Gefa, kůly pro sázení stromů, juta, textilie apod. Přibližně 50 % prodaných dřevin, které společnost Adam dodá svým zákazníkům připadá na středisko Břiství, druhá polovina jsou objednávky přes telefon nebo e-mail. To je samozřejmě mnohem pohodlnější, ale chybí zde osobní výběr, který mnoho zákazníků preferuje a proto společnost Adam zahradnická a. s. nabízí oba způsoby prodeje. Zajímavé je, že řada zahradníků přijede do Bříství bez konkrétní poptávky, ale hledá zde inspiraci a podle rostlin, které si zde vyberou pak vytvářejí zahrady.

Text a foto Miroslav Šerák

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down