V botanické zahradě v Troji je opět možné zažít nevšední prohlídku noční džungle

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravila pro návštěvníky komentované prohlídky setmělými expozicemi skleníku Fata Morgana s názvem Džungle, která nespí. Začínají v pátek 4. listopadu a potrvají do 17. prosince a následně od ledna do března 2023. Večerní komentované prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu v šesti skupinách postupně od 17 až do 20 hodin. Místo na prohlídku je třeba si předem rezervovat.

Skleník Fata Morgana je v zimním období oázou plnou života a zeleně a panuje zde klima exotických krajin. Ani po setmění toto místo neusíná, naopak pulzuje životem, tajemnými vůněmi a zvuky. „Večerní prohlídky, nazvané příznačně Džungle, která nespí, patří mezi velmi oblíbené akce, které v zimním období nabízíme. Pořádáme je již několik let a každoročně využije příležitosti vydat se do expozic po setmění okolo dvou tisíc návštěvníků. Zájemci by rozhodně neměli váhat s rezervací, termíny totiž bývají velmi rychle zaplněné,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Během večerních procházek exotickými expozicemi mohou návštěvníci kromě zraku zapojit i další smysly: sluch a čich. Upoutá je omamná vůně květů lákajících noční motýly. Jedinečným zážitkem je bezesporu hlasité kvákání tropických žabek druhu bezblanka skleníková (Eleutherodactylus planirostris) pocházející z Kuby, Baham a Kajmanských ostrovů. Dospělá žába není delší než tři centimetry, velmi dobře skáče a většinu života tráví na stromech a vyšších keřích, podobně jako naše rosnička. Pokud budou návštěvníci pozorní, mohou ji během procházky setmělou džunglí zahlédnout, zcela jistě ji ale uslyší – její hlasité pískání připomínající alarm totiž přeslechnout nelze.

Na letošní rok je připravena i novinka. Na webových stránkách botanické zahrady lze stáhnout dárkový poukaz na komentovanou prohlídku Džungle, která nespí. Noční návštěva skleníku se tak může stát nevšedním vánočním dárkem. Pro obdarovaného je nutné předem rezervovat přesný termín a čas prohlídky prostřednictvím standardní rezervace (například na leden či únor 2023). Letošní Vánoce z botanické budou ve znamení zážitků, kromě dárkového poukazu na komentovanou prohlídku Džungle, která nespí bude možné zakoupit i dárkové vstupenky do botanické zahrady, dárkový poukaz na degustaci vína z Vinice sv. Kláry nebo na prohlídku vinného sklepa. Ty bude možné získat jak v e-shopu botanické zahrady, tak v infostáncích a na pokladnách.

Zdroj: TZ Botanické zahrady hl. m. Prahy*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down