20.09.2022 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V botanické zahradě se uskuteční výstava dýní, tentokrát bude inspirována Kelty

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje přehlídku dýňových aranžmá, tentokrát inspirovanou Kelty a jejich kulturou. Na velké i malé návštěvníky čeká svět roztodivných dýňových uspořádání a plody různých tvarů, barev i velikostí. Na výstavě, která se koná od 14. do 30. října, se představí i gigantická dýně, kterou opět přislíbil pěstitel Jan Staněk z Horních Bludovic.

Její velikost zatím zůstává tajemstvím. Další pěstitelé se mohou přihlásit do soutěže o největší dýni. Tajemné dýňové dekorace připraví studenti České zahradnické akademie Mělník. Součástí výstavy bude doprovodný program.
O víkendu 15. a 16. října se uskuteční Podzimní dílničky a víkend 22. a 23. října bude patřit Dýňovým hrátkám, při nichž se zabaví celá rodina. Celá akce vyvrcholí 30. října oslavami Halloweenu a lampionovým průvodem po setmění. 

Trojská botanická zahrada připravuje pro své návštěvníky další oblíbenou akci. Výstava dýní a dýňových aranžmá se uskuteční již po patnácté a zájemcům nabídne pestrou škálů plodů tykví a prostřednictvím dýňových dekorací přiblíží různá známá i méně známá zákoutí zahrady. „Výstava dýní je již tradičně vrcholem našeho podzimního programu. Návštěvníci se mohou opět těšit na zábavný víkend plný dýní, dýňového tvoření a také na oblíbený halloweenský lampionový průvod a opékání špekáčků. Letos jsme se tematicky vrátili k původu Halloweenu, ale nezapomeneme poukázat i na pohanské zvyky tohoto období. Opět se těšíme na rekordní výpěstky od Jana Staňka i dalších pěstitelů, kteří se mohou zapojit do naší soutěže,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.*

Zdroj: Botanická zahrada hl. m. Prahy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down