25.02.2022 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V botanické zahradě Mendelovy univerzity v Brně rozkvetly orchideje

V botanické zahradě Mendelovy univerzity v Černých Polích rozkvetly orchideje. Velká organizovaná výstava se sice letos nekoná, návštěvníci ale mohou orchideje vidět ve veřejně přístupných sklenících. ,,Těšíme se konečně na to, že se počty návštěvníků vrátí do normálu a Brňané i lidé ze širšího okolí naši zahradu znovu začnou objevovat," uvedl v tiskové zprávě vedoucí zahrady a arboreta Michal Pavlík.

Před pandemií covidu-19 zavítalo do botanické zahrady průměrně 6000 až 7000 lidí ročně, v roce 2020 jen 900 návštěvníků. V roce 2021 se situace zlepšila, na areál arboreta se přišlo podívat 4000 lidí.

,,Nebýt covidu, chystali bychom samostatnou výstavu orchidejí, která obvykle začínala právě koncem února. Orchideje se ale naštěstí nedívají na zprávy, a tak jich opět vykvetl celý skleník. V tomto období kvetou převážně kříženci rodu Phalaenopsis, ale také různé botanické druhy," řekl Pavlík.

Botanická zahrada má v plánu jiné sezónní nebo specializované akce a výstavy. V květnu se má konat výstava kosatců Iris 2022, v červenci Letní víkend, na přelomu září a října Babí léto. ,,Pokud situace dovolí, na programu je i listopadový víkend Kvetoucích orchidejí od 12. do 14. listopadu," dodal k plánovaným akcím Pavlík.

Areál botanické zahrady je výukové a účelové zařízení Mendelovy univerzity v Brně založené v 1938. Je rozčleněn do pěti tematických částí a pyšní se velkou sbírkou orchidejí, dřevin i trvalek.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down