19.05.2009 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uvedli kloubové traktory do života

Především na kloubové traktory, rosiče pro sady, vinice a v neposlední řadě také na komunální kloubové nosiče pro celoroční údržbu se specializuje německá firma Holder. Již v roce 1954 uvedla jako první na světě na trh systém kloubového řízení a synonymem pro traktory s tímto technickým řešením se stal právě Holder.

Do roku 2006 byla společnost ve vlastnictví potomků zakladatelů. V půli června téhož roku ji koupil koncern Uzel, tehdy jeden z deseti největších světových výrobců zemědělské techniky.

Noví majitelé
Začátkem loňského roku došlo ve firmě Holder k problémům, které se vyřešily k 1. říjnu 2008. Proto jsme se vypravili s Ing. Michalem Janků, reprezentantem akciové společnosti KIS plus, která tuto značku zastupuje v České a Slovenské republice, do Metzingenu, kde má Holder již dlouhá léta sídlo, pro podrobnosti.
„Koncern Uzel kromě zemědělské techniky vyráběl i motory a komponenty pro letecký a automobilový průmysl. Začátkem roku 2008 přišel o licenční výrobu traktorů Massey-Ferguson, které se věnoval přes čtyřicet let. Tím začaly problémy. V dubnu se Holder přihlásil k insolvenci, což byla jediná šance, jak se postavit na vlastní nohy. Dnes již Uzel neexistuje. Podle mě doplatil na rychlou expanzi,“ shrnul Stefan Heinzelmann z marketingového oddělení společnosti Holder.
V říjnu 2008 převzalo firmu Holder trio nových německých vlastníků. Martin Haas má poradenskou společnost Staufen AG se šedesáti zaměstnanci (pracuje například pro Claas, MAN, Mercedes…), Dr. Carl-Heiner Schmid vlastní největší řemeslnou firmu v Německu se s třemi tisícovkami zaměstnanců. Třetí spolumajitel, Dr. Christoph Weiss, je obchodníkem: působil ve vedoucích funkcích třeba ve firmě Daimler-Benz či Festo.

Rozhodli zákazníci
„O společnost Holder se ucházelo zhruba padesát zájemců. Mnohým z nich pouze o značku a ukončení výroby, dalším zase o výhodně položenou lokalitu. My jsme byli jediní, kdo chtěl zachovat stávající provoz a navázat na dlouholetou tradici. V tomto duchu jsme předložili po několikaměsíční analýze koncept o dalším fungování společnosti. Samozřejmě jsme kontaktovali také obchodníky a zákazníky. Hlavním impulsem pro naše konečné rozhodnutí bylo poznání, že právě zákazníci stojí za značkou. K tomu přistoupilo zvučné jméno, dlouholetá tradice, dobrá reputace firmy, robustnost techniky, její dlouhá životnost a v neposlední řadě unikátní kloubové řízení. Výhodou byla jasná pozice značky Holder mezi kloubovými traktory a výkonná obchodní síť. Ve výrobním programu jsme si ponechali kloubové traktory, komunální nosiče nářadí pro celoroční údržbu a rosiče pro vinice a sady, zkrátka to, co má tradici a co vyrábět umíme. Chceme nabízet stroje s vysokou kvalitou, výkonem a dlouholetou životností, které nebudou časem ztrácet na hodnotě,“ vysvětlil strategii nových majitelů dr. Weiss a pokračoval: „Pro rok 2009 připravujeme řadu novinek, například další vylepšení nejmenšího Holderu Mini Park. Nemáme problém traktory a komunální nosiče prodat, ale vyrobit, chceme-li vykrýt včas požadavky zákazníků. Naším cílem je zkrátit dodací lhůty na dva až tři měsíce. Chceme vybudovat mimořádnou firmu, ale uvědomujeme si, že cesta k ní vyžaduje od nás všech velmi intenzivní nasazení.“

Tradicí se line inovace
Loni oslavila společnost Holder 120. narozeniny. Popřejme novým vlastníkům hodně podnikatelských úspěchů, současným i budoucím zákazníkům potom zejména spokojenost s technikou a jejím bezporuchovým provozem.
Jak jsme se přesvědčili na sklonku minulého roku na vlastní oči v Metzingenu, noví majitelé jsou na nejlepší cestě, aby se brzy zcela v duchu podnikového motta „Inovace je naše tradice“ stali pevnou součástí novodobé tradice firmy Holder.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down