23.12.2022 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

USA podporují udržitelnou výrobu bioproduktů

Ministerstvo zemědělství USA (USDA) oznámilo investici ve výši 9,5 milionu dolarů na podporu rozšíření udržitelné výroby bioproduktů ve Spojených státech. Tři úspěšné projekty jsou financovány prostřednictvím pilotního programu pro bioprodukty amerického Národního institutu pro potraviny a zemědělství (NIFA), který financuje výzkum a vývoj produktů s přidanou hodnotou ze zemědělských komodit.

Pilotní program pro bioprodukty, schválený a financovaný zákonem o investicích do infrastruktury a pracovních míst, představuje jedinečnou příležitost, jak podnítit ekonomickou aktivitu ve venkovských oblastech země a zároveň snížit rizika komercializace spojená s uváděním bioproduktů na trh. Průzkum bioproduktů v rámci programu urychluje úsilí USDA o rozvoj cirkulárních bioekonomik, kde se zemědělské zdroje sklízejí, spotřebovávají a regenerují udržitelným způsobem. Tento pilotní program také podporuje cíle uvedené v nedávném výkonném nařízení prezidenta Bidena o pokroku v biotechnologii a biovýrobě pro udržitelnou, bezpečnou a bezpečnou americkou bioekonomiku.

„Přijetí více oběhového hospodářství zajišťuje, že bohatství a další ekonomické výhody v podobě pracovních míst a dalších příležitostí budou vytvořeny a zůstanou ve venkovských komunitách,“ řekl ministr zemědělství Tom Vilsack. „Takové praktiky musíme podporovat a motivovat, protože to je to, co spotřebitelé chtějí – a co zemědělci a naše planeta potřebují.“

Ocenění získali:

Virginia Polytechnic Institute and State University za projekt, který navrhuje přeměnit potravinový odpad na biologicky odbouratelné bioplasty na bázi polyhydroxyalkanoátu (PHA), které lze použít pro různé spotřební plasty, včetně flexibilních a pevných obalů a nádob na potraviny a nápoje.
University of Illinois Urbana-Champaign za projekt, který navrhuje přeměnit prasečí hnůj a další organické suroviny na biopojiva pro asfalt, která zvyšují kvalitu recyklovaných asfaltových vozovek. Pokud se komercializuje, výhody zahrnují snížení odpadu na skládkách, snížení nákladů na likvidaci asfaltu a potravinového odpadu a levné produkty.
Soylei Innovations z Ames, Iowa, za projekt, který navrhuje přeměnit sójový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové na termoplastický kaučuk pro chodníky, který má potenciál prodloužit životnost oprav stávajících povrchů. Nízkonákladová řešení dláždění jsou zvláště důležitá ve venkovských a nedostatečně obsluhovaných komunitách, kde jsou rozpočty na dláždění silnic a údržbu podfinancované kvůli závislosti na místních daňových příjmech.


"Každý z doporučených projektů zahrnuje spolupráci s univerzitami a společnostmi, které mohou překlenout propast mezi vynálezem a trhem a zároveň přinést silnější a efektivnější výsledky," řekla Dr. Dionne Toombs, úřadující ředitelka USDA National Institute of Food and Agriculture. (NIFA), agentura spravující ocenění. "Všechny tři z nich mají také přesvědčivé výhody, které prosazují environmentální spravedlnost a podněcují ekonomické příležitosti pro komunity s nedostatečnými službami."

Zákon o investicích do infrastruktury a pracovních místech, schválený Kongresem a podepsaný prezidentem Bidenem v listopadu 2021, je pro Ameriku transformační historickou investicí do obnovy fyzické infrastruktury naší země, růstu ekonomiky na další desetiletí, vytvoření dobře platící unie. pracovních míst a lepší pozici USA pro konkurenceschopnost v globální ekonomice.

USDA se každý den dotýká životů všech Američanů mnoha pozitivními způsoby. V administrativě Biden-Harris, USDA transformuje americký potravinový systém s větším zaměřením na odolnější místní a regionální produkci potravin, spravedlivější trhy pro všechny výrobce, zajištění přístupu k bezpečným, zdravým a výživným potravinám ve všech komunitách, budování nových trhů a toků. příjmů pro farmáře a výrobce, kteří používají klimatické a šetrné zemědělské a lesnické postupy, uskutečňují historické investice do infrastruktury a čistých energetických kapacit na americkém venkově a zavazují se ke spravedlnosti v celém ministerstvu odstraněním systémových bariér a budováním pracovní síly, která bude pro Ameriku reprezentativnější.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down