29.04.2021 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

USA dotují dostupnost ovoce a zeleniny pro nízkopříjmové skupiny

Ministerstvo zemědělství USA v souvislosti s pandemií covid-19 nově investuje 75 milionů dolarů dle zákona o konsolidovaných rozpočtových prostředcích z roku 2021 s cílem zlepšit dostupnost ovoce a zeleniny pro skupiny obyvatel s nízkými příjmy.

Ve Spojených státech běží dva dotační programy podporující výživu obyvatel s nízkými příjmy – Gus Schumacher Nutrition Incentive Program (GusNIP) a Food Insecurity Nutrition Incentive (FINI) – a jejich aktivní účastníci mohou požadovat finanční prostředky, které jim umožní řešit nedostatek potravin a potřeb v oblasti zabezpečení výživy komunit s nízkými příjmy, zvýšit odolnost potravin a systémů zdravotní péče ovlivněných pandemií a maximalizovat prostředky, které se dostanou k lidem v nouzi. Program GusNIP také pomáhá komunitám s nízkými příjmy zlepšit dostupnost a spotřebu ovoce a zeleniny. Granty podpoří rozsah úkonů zahájených v rámci předchozích dotačních programů, jejichž cílem je řešit situaci spojenou s pandemií a reagovat na potřeby nízkopříjmových skupin obyvatel efektivním a včasným způsobem.

Ministerstvo zemědělství podporuje žádosti, které pomohou menším farmám, začínajícím farmářům a sociálně znevýhodněným producentům, případně starším farmářům. Ministerstvo rovněž aktualizuje aktuálně otevřené programy s cílem prodloužit tuto příležitost o několik týdnů a poskytnout potenciálním žadatelům více času na zvážení možností dostupného financování.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down