06.05.2016 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uprostřed města rozkvetly skalničky

Klub skalničkářů Praha, z. s., uspořádal tradiční velkou květnovou výstavu květin v Praze na Karlově náměstí v areálu dvou zahrad mezi Faustovým domem a kostelem sv. Jana Na Skalce. Členové klubu, ale i další zájemci z řad veřejnosti, se zde mohli nechat inspirovat skalničkami osázenými koryty, na trvalo vysazenými expozicemi i výstavními exponáty zapůjčenými od členů klubu. Zájemci si pak mohli některé druhy skalniček, hajních a vodních rostlin či zakrslých dřevin, vesměs výpěstků od členů klubu, na místě zakoupit.

Klub skalničkářů Praha, z. s., (KSP) pořádá květinové výstavy v Praze třikrát do roka, z nichž květnová patří mezi nejoblíbenější. Hned první den otevření výstavy zde registrují nejvíce návštěvníků, kteří sem jdou většinou s cílem vybrat si z široké nabídky skalniček. Součástí výstavy byly i komentované prohlídky zahrad a názorná ukázka, jak postupovat při aranžování kamenů a osazování rostlin v korytě.

Výstavou provázel zájemce vedoucí prodeje KSP Milan Halada. Letošní ročník jarní výstavy skalniček ovlivnil chladný průběh jara umocněný dubnovými mrazy. Na počátku výstavy proto ještě nekvetly některé druhy, jako v jiných letech. Některé rostliny jsou na výstavě jako exponáty, některé jako dary od členů klubu. Výstava je koncipovaná tak, aby v jejím průběhu stále něco kvetlo. U většiny rostlin na výstavě jsou umístěny jmenovky.

Celý text článku naleznete na stránkách týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down