22.04.2021 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

U příležitosti Dne Země vysadili ovocný sad

Berounská nadace Tipsport podpořila finančním grantem ve výši několika desítek tisíc korun výsadbu nových třešňových a švestkových stromů ve středočeské Chodouni. Stromy přispějí značnou mírou ke zklidnění větru a zadržování vody v romantické krajině Levandulového údolí. Toto místo je unikátní především pěstováním levandule chodouňské v bio kvalitě s prokazatelnými účinky na zdraví a psychickou pohodu.

Výsadba dalších šedesáti ovocných stromů je součástí celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost, jejímž cílem je vysázet na území České republiky během nadcházejících pěti let deset milionů nových stromů.

Nadace Tipsport se od svého založení zaměřuje především na podporu projektů, které dávají životní smysl nejen jejich provozovatelům, ale které jsou také současně prospěšné pro celý region. Proto se při příležitosti mezinárodního Dne Země rozhodli finančně podpořit a se zakladateli projektu Levandulové údolí také společnými silami vysadit nové stromy na tomto jedinečném místě uprostřed brdských lesů a proslulých vápencových moří.

Environmentálním tématům se Nadace Tipsport věnuje dlouhodobě. Na podzim loňského roku spustila např. z pozice generálního partnera iniciativy Sázíme budoucnost osvětovou komunikační kampaň s názvem Jeden Čech, jeden strom, která má motivovat další lidi k zapojení se do tohoto projektu a současně také podpořit registraci nových výsadeb. Ústředním motivem kampaně je propojení obličeje „běžných“ i známých lidí s korunami stromů. K dnešnímu dni je do projektu zaregistrováno již 1 075 248 stromů.

Den Země se každoročně slaví po celém světě 22. dubna. Připomínáme si tak v poslední době aktuální problematiku ekologie a dopadů chování člověka na životní prostředí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

  1. Všechny tyhle aktivity se mi hodně líbí... A je to hlavně o individuálních přístupech. Já třeba letos přiměla vedoucího ve firmě, že budeme vyplňovat roční hlášení za odpady 2022 už nyní a budeme se na to připravovat tak, abychom z toho vyšli co nejlépe. Postupuji hodně podle tohohle návodu: https://www.rocnihlaseni.cz/rocni-hlaseni-o-produkci-a-nakladani-s-odpady-dle-noveho-zakona-o-odpadech/ Hlavně ho tedy přimělo to, že nakonec za to můžeme ušetřit a mít na konci prvního kvartálu příštího roku hezčí čísla. 🙂

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down