Tuhá zima oddálila sezonu prodejcům zahradní techniky

Tuhá zima doprovázená sněhovou kalamitou oddálila tradiční žně prodejců zahradní techniky, z nichž někteří v porovnání se stejným obdobím loňského roku hlásí pokles prodeje tohoto zboží až o pětinu.

Lépe na tom jsou obchodníci, kteří před příchodem jara vsadili na předsezonní slevy, pomocí kterých se jim daří nepříznivému počasí čelit. Baumax zatím nezaznamenal zvýšený zájem o klasickou zahradní techniku jakou jsou sekačky, kultivátory nebo zahradní nůžky. Oproti minulému roku prodej tohoto zboží poklesl o 20 procent. Velký zájem je o sněžné frézy a čerpadla. Naopak společnost Mountfield, jen za minulý víkend vykázala tržby přes 70 milionů korun. Její roční tržby se přitom pohybují kolem tří miliard korun. Zájem o nákupy zahradní techniky a bazénů s předsezónními slevami je tradičně. Výsledek je o něco vyšší než loni, ale potenciál není vyčerpán, protože chuť nákupovat trochu brzdí silná nepřízeň počasí.
Silná koruna se podle odborníků nepromítla ve snížení cen dovážené zahradní techniky, které jsou na zhruba stejné úrovni jako loni v lednu. To prodejci vysvětlují neustále rostoucími cenami oceli a dalších materiálů a ceny energií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *