Tržnicí Zahrady Čech v Litoměřicích prošlo bezmála 20 000 návštěvníků

Tržnicí Zahrady Čech prošlo bezmála 20 000 návštěvníků. Pětidenní jarní výstava pro zahrádkáře, pěstitele a milovníky přírody, která v neděli skončila, se konala na litoměřickém výstavišti po dvouleté pauze. Návštěvnost byla zhruba na 60 procentech oproti roku 2019. Řekla to Michaela Mokrá, ředitelka Městských kulturních zařízení, pod které výstaviště patří.

"Pokles návštěvnosti přičítáme nepřízni počasí, ale troufnu si říct, že celkově měla výstava zvláštní atmosféru. Dopad na ni měla nejen doba covidová, ale i doba, která se zaobírá válečnou situací," uvedla Mokrá v narážce na nynější ruskou invazi na Ukrajinu. Prodejci podle ní byli nicméně spokojeni. "Přišli lidé, kteří si chtěli koupit konkrétní zboží, takže většina lidí si něco odnesla," uvedla.

Nejvyhledávanějším sortimentem byly tradičně květiny, ovocné a okrasné stromy, sadba, osivo a cibuloviny. V nabídce byly zahrádkářské potřeby, zahradní nábytek, zahradní mechanizace a hnojiva. Návštěvníci ocenili také doplňky do interiéru, nábytek a stavební materiál. Vedle tradičního zboží pro dům a zahradu nechyběl doplňkový prodej velikonočních dekorací.

Nadcházející Velikonoce se promítly do programu. Ohlas sklidily ukázky tradičního pletení pomlázek a zdobení kraslic voskem i moderními technikami. Pořadatelé zajistili pro návštěvníky kyvadlovou dopravu z dolního a horního nádraží. "Jsme šťastní, že Tržnice Zahrady Čech je po dvouleté pauze zpět. Podařilo se nám ji připravit v tradičním duchu a téměř totožně, jak byli návštěvníci v předchozích letech zvyklí," uvedla Mokrá.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down