Trvalky v krajinářské tvorbě A. E. Silva Taroucy

Historicky první české zpracování prvního dílu z trilogie Kulturhadbücher für Gartenfreunde: Unsere Freiland-Stauden, kterou napsal hrabě A.E. Silva Tarouca, tvůrce Průhonického parku, společně s německým zahradním architektem Camillo Schneiderem.

Protože kniha vyšla německy, je v zahraničí mnohem známější než v Čechách. Dočkala se pěti vydání a čerpali z ní největší odborníci z celého světa. Jde o komentovaný překlad nejdůležitějších odborných statí o trvalkách, které byly průběžně od roku 1910 do roku 1934 zveřejňovány jako součást všeobecné části knihy. Speciální část, která obsahovala vlastní popisy trvalek, byla porovnána a na příkladu vybraných rodů trvalek jsou prezentovány rozdíly mezi jednotlivými vydáními, odrážející použití trvalek.

Barošová, I. - Baroš, A. - Kukula, K. - Šantrůčková, M. - Vávrová, V.: Trvalky v krajinářské tvorbě A. E. Silva Taroucy. Inspirace z díla Naše venkovní trvalky Průhonice, Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i., 2020, 208 s. architektura krajinná - trvalky - historie - osobnosti - Arends, G. - Silva Tarouca, A. E.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down