18.03.2016 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trvalková školka sází na široký sortiment

V rámci odborné exkurze českých a slovenských květinářů po německých školkách, kterou uspořádal koncem září loňského roku pro své zákazníky Ing. Zbyněk Slezáček, MSc. ve spolupráci se společností Gramoflor GmbH and Co KG, jsme navštívili trvalkovou školku Stauden Röttger GbR Gartenbau v Holmu.

Ve školce mají zhruba 1700 taxonů rostlin (zhruba 3800 odrůd). Některé odrůdy dodávají ve velkém, např. od 20 do 50 tisíc kusů, ale u sbírkových druhů jsou schopni vypěstovat třeba jen šest kusů za rok. Kvůli šíři záběru pěstovaných druhů a odrůd rostlin zaměstnávají převážně zkušené zahradníky a jen několik brigádníků. Zákazníci firmu vyhledávají díky širokému sortimentu včetně specialit. Samotný podnik nemá e-shop, rostliny prodávají firmám, které je prodávají online.

Spolumajitel a vedoucí obchodu trvalkové školky Erich Luer provedl účastníky po podniku, který produkuje celkem 1,5 mil. rostlin ročně. Polovina z nich je určena pro zahradní centra a druhá polovina pro realizace (včetně e-shopu). Tato trvalková školka nabízí svým zákazníkům velmi široký sortiment trvalek. Podle poptávky zařazují až dvě stovky nových taxonů za rok.

Snaží se tu nabízet rostliny v optimální kvalitě po celý rok. Sadbu kupují maximálně třikrát za rok, zhruba třetina rostlin je z vlastního množení (půl milionu), zbytek dokupují.

 

Celý text článku najdete v časopisu Zahradnictví č. 3/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down