17.06.2005 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Travní směsi bez kompromisů za rozumnou cenu

Vstup České republiky do EU s sebou přinesl řadu netrpělivě očekávaných i méně příjemných legislativních změn. Vítaným pozitivem je zcela jistě možnost v ČR legálně obchodovat se všemi odrůdami, které jsou zapsány ve Společném katalogu odrůd druhů zemědělských rostlin Evropské unie.

Firma Agrostis reaguje na uvedené legislativní změny dalším rozšířením nabízeného odrůdového portfolia. Nové odrůdy se stávají součástí nových receptur travních směsí a jsou k dispozici i jako samostatné komponenty.
K významnému rozšíření došlo především v sortimentu odrůd lipnice luční. Do nabídky se dostávají odrůdy s nejlepšími známkami ve výkonnostních testech. Odrůda ´Julius´ z produkce holandské firmy Cebeco Seeds představuje nejjemnější odrůdu lipnice luční v evropském sortimentu. Spolu s další špičkovou odrůdou ´Limousine´ německé provenience (DSV Lippstadt) najdou uplatnění v okrasných i rekreačních trávnících. Za zmínku stojí i vynikající odrůdy ´Coctail´ a ´Cynthia´ z produkce holandské firmy Advanta, jejichž osivo je nabízeno i včetně ošetření stimulátorem klíčení Headstart a jsou velmi vhodné i pro jarní dosevy prořídlých trávníků po zimě.
Dostupnost špičkových odrůd umožnilo rozšíření a zdokonalení oblíbené a osvědčené luxusní rekreační travní směsi VV-6, která je nyní v nabídce ve třech variantách. Travní směs VV-6/1 představuje výběr těch nejkvalitnějších odrůd (´Julius´, ´Limousine´) ve směsi s vyšším podílem trsnatých kostřav, čímž je dosaženo rychlejšího prokořenění a zahuštění trávníku. Luxusní rekreační směs s Headstartem VV-6/2 je druhově podobná se směsí VV-6/1, ale osivo vynikající lipnice luční ´Coctail´ je ošetřeno stimulátorem Headstart, proto se po zásevu rychleji vyvíjí a je schopné docílit vyššího zastoupení lipnice luční v porostu. Tmavozelená luxusní rekreační směs VV-6/3 je druhově shodná se směsí VV-6/1, ale pro docílení oblíbeného tmavozeleného odstínu trávníku byly zvoleny odrůdy s tmavším zbarvením.
Všechny uvedené odrůdy byly úspěšně testovány na Šlechtitelské stanici ve Větrově u Tábora pro ověření jejich vhodnosti do klimatických podmínek České republiky. Snahou a cílem firmy Agrostis je zpřístupnit kvalitní travní odrůdy předních šlechtitelských firem širokému okruhu tuzemských zákazníků, nabídnout jim kvalifikované poradenství v otázkách travních směsí a ušetřit jim čas i prostředky vynaložené na individuální dovozy těchto kvalitních materiálů ze zahraničí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down