30.09.2009 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktory Antonio Carraro v novém

Celkem čtrnáct modelů je součástí zcela nové řady traktorů, kterou tradiční italský výrobce Antonio Carraro připravil pro letošní sezónu. Revoluční koncepci vytvořenou se zřetelem na každou funkci i detail, nazvali konstruktéři Ergit 100 – to podle skutečnosti, že některé z traktorů překračují svou výkonností magickou hranici 100 HP a také s ohledem na stoleté výročí založení společnosti v příštím roce. Všechny modely se vyznačují novým designem i použitím nových materiálů a struktur. Zatímco linie čelní kapoty umožňuje obsluze ještě lepší výhled, celý její tvar byl navržen tak, aby byla údržba co nejjednodušší.

Nově se na čele karoserie objevuje mohutný element z ocelové roury (tzv. bullbar) určený k ochraně chladiče a kapoty motoru a nesoucí tažný hák a další hydraulické přípoje. Motory Yanmar a VM Detroit Diesel s velmi klidným chodem a elektronickou kontrolou otáček zároveň přinášejí znatelnou úsporu paliva tím, že jsou schopny poskytovat výkon i točivý moment již při nízkých otáčkách. Jejich spolehlivost je zaručena až do 20 000 provozních hodin. Převodovky pojezdu a reverzační převody jsou synchronizované s celkem dvaatřiceti převodovými stupni.
„Z celé nabídky modelů řady Ergit 100 jsou pro zahradnictví nejvhodnější traktory typu TRX a TRG,“ říká vedoucí divize komunální techniky společnosti PEKASS, a. s., Ing. Radek Mašek. První z nich se vyrábějí ve třech verzích – model TRX 7800 s motorem o výkonu 70 koní, TRX 9800 (87 koní) a nejsilnější TRX 10400 s motorem o výkonu 96 koní a chlazením plnicího vzduchu. Tyto traktory s velkými koly o stejném průměru a možností otáčení pracoviště řidiče se díky integrálnímu výkyvnému rámu vyznačují vysokou stabilitou. Poměrně impozantní modely s označením TRG jsou v nabídce ve dvou výkonových verzích (9800 a 10400) a opět jsou vybaveny vznětovým motorem s přímým vstřikováním paliva, synchronizovanou převodovkou 16/16, nezávislým vývodovým hřídelem s 540 ot/min a otočným pracovištěm řidiče. Narozdíl od předcházejícího má tento model různě velká přední a zadní kola a je určen pro vysoce náročná těžká nasazení v rámci většího zahradnického či zemědělského podniku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down