Tradice již 50 let

Ano, tradice výroby malotraktorů se v Prostějově začala odvíjet před více než padesáti lety. Konkrétně v roce 1955, kdy zde byl vyroben první malotraktor. V současné době na tuto tradici úspěšně navazuje společnost Pavel Šálek – Agroservis, která vyrábí moderní čtyřkolové multifunkční malotraktory. Vybavené jsou dieselovými motory Lombardini. Výkon se pohybuje od 30 do 36 HP. Nabídka začíná osvědčenou řadou MT8-132 30HP. Pokračuje pak modelem MT8-232 30HP

Následována je modernější řadou Cabrio. Nejnovějším produktem z prostějovské dílny je, ale řada Vega vhodná k celoročnímu využití, neboť je vybavena odhlučněnou a vytápěnou kabinou.
Výbava
Traktory mohou být vybaveny nejen zadním vývodovým hřídelem, ale i předním při 1000 ot/min. Stejně tak tříbodový závěs může být vpředu i vzadu. Náhon je na všechny kola s možností odpojení zádní nápravy. Počet rychlostí je 4 až 8 vpřed a 4 vzad. Všechny modely jsou vybaveny zadní uzávěrkou diferenciálu. Výkon hydraulického čerpadla je až 17 l/min. Zvedací síla je až 6200 N u zadního závěsu a 5100 N u předního. Poloměr otáčení je 2 až 3,6 m. Řízení je hydraulické.
Příslušenství
Možnosti agregace s pracovním nářadím jsou opravdu široké. Pro klasické polní práce jsou k dispozici dva typy pluhů, rotační kypřič, kombinátor apod. Firmy zabývající se realizací, údržbou i komunálními službami využijí rotační žací stroj, mulčovač (vhodný i do sadů), čelní i boční dvoububnovou sekačku, čelní nakladač, půdní vrták, zametací kartáč, rozmetadlo průmyslových hnojiv, které můžeme využít v zimním období pro posyp. Pro odkliz sněhu je určena sněhová fréza a přední a zadní shrnovací radlice. Nejen ve skladu využijeme paletizační zvedací zařízení a nákladní plošinu určené především k přepravě palet. K univerzálnímu použití slouží dva typy návěsů s nosností až 1,5 t.
Vysoká kvalita těchto strojů spojená s filozofií firmy založené na neustálé technologické inovaci, spolu se širokým sortimentem příslušenství způsobuje, že malotraktory z Prostějova se stále ve větší míře uplatňují ve všech oborech zahradnictví. V sadech, v zelinářství, ve školkách i při údržbě zeleně a v komunální sféře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *