22.08.2022 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tour de Aleje 2022. Cyklojízda na podporu alejí v České republice se pojede 3. září

Sdružení Arnika letos uspořádá už 4. cyklojízdu na podporu stromů a alejí v Poodří, která tradičně uvítá nejen cyklisty, ale všechny milovníky přírody, pro které je připraven tematický doprovodný program. Akce se bude konat první zářijovou sobotu, tedy 3. 9. 2022 v sportovním areálu obce Libhošť, ze kterého se účastníci vydají na pohodovou jízdu alejemi i loukami podél řeky Odry. 

Na výběr bude trasa “junior”, která bude přizpůsobena spíše výletním jezdcům a rodinám s dětmi, či “machr”, jež trochu víc prověří zdatnost zúčastněných; obě nabídnou několik komentovaných zastávek.  

Na dospělé bude v cíli čekat odměna v podobě stánků s občerstvením, tematické výstavy o stromech v Poodří, tomboly a hudby, pro nejmenší pak bude připraveno divadélko, hudební vystoupení, setkání s netopýry, výtvarné dílničky, soutěže, kvízy a další.  

"Po loňské ´jízdě´, která byla kvůli pandemické situaci v online režimu, na vás budeme osobně čekat u startu i v cíli. Už se moc těšíme, že se na tomto závodu ´nezávodu´ opět všichni setkáme. Také v průběhu letošní Tour de Aleje budete moci přispět na výsadbu stromů a ořezy hlavatých vrb,” řekla za pořadatele Marcela Klemensová.

Tour de Aleje se letos koná na podporu výsadby stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a dalších aktivit v rámci kampaně Zachraňme stromy a projektu na ochranu páchníka hnědého v Poodří. Svoje aktivity představí i další spolky např. místní spolek Horní Dolní podporující handicapované děti a lidi v těžkých životních situacích. Akce se koná pod záštitou obce Libhošť a s podporou Moravskoslezského kraje.

Zdroj: Arnika

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down