09.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tenute del Mondo získává 50% podíl ve vinařství Miraval

Společnost Tenute del Mondo získává padesátiprocentní podíl ve vinařství Chateau Miraval. Dceřiná společnost skupiny Stoli, světového lídra v oblasti vína a lihovin, se stává spolumajitelem.

Společnost Tenute del Mondo, která je spolu s rodinou Frescobaldi vlastníkem ikonických vín Masseto, Ornellaia, Luce, CastelGiocondo a výhradním vlastníkem ikonických vín Achaval Ferrer a Arínzano, dnes oznámila koupi padesáti procent vinic Chateau Miraval a značky Miraval od Angeliny Jolie. Tenute del Mondo je dceřinou společností Stoli Group, předního světového výrobce ultraprémiových lihovin a vín.

„Miraval doplňuje naši širokou nabídku vín," uvedl Jon Pepper, expert na vína a generální ředitel společnosti Tenute del Mondo. „S nabídkou tak vyhlášeného rosé jsme v dobré pozici, abychom splnili náročné požadavky našich zákazníků i partnerů."

„Dlouhodobě obdivujeme výjimečná vína značky Miraval. Je nám opravdu velkou ctí, že můžeme přispět k zachování ducha značky a investovat náš čas i vášeň do budoucnosti vína Miraval," uvedl Damian McKinney, globální generální ředitel společnosti Stoli Group. „Jsme nadšeni, že můžeme stát vedle Brada Pitta v roli kurátorů jejich výjimečné nabídky vín."

O skupině Stoli® Group

Skupina Stoli® Group byla založena v roce 2013 a je zodpovědná za výrobu, správu a distribuci globálního portfolia lihovin SPI. Je známá především díky značce Stolichnaya® Vodka a v posledních letech rozšířila své portfolio, aby oslovila prémiové zákazníky a sofistikovanější globální spotřebitele. Mezi jejich značky patří: Stoli® Vodka, Elit™ Vodka, Bayou® Rum, Kentucky Owl®, Villa One™, Gator Bite™ Rum Liquers, Cenote™ Tequila a Se Busca™ Mezcal. Skupina Stoli Group je přítomna na více než 176 trzích a spolupracuje s týmem 200 nadšených distributorů po celém světě. Společnost Stoli má sídlo v Lucembursku a výrobní závody ve Španělsku, Itálii, Argentině a Spojených státech, z nichž některé mají bohatou historii sahající až do počátku minulého století. Další informace naleznete na adrese stoli-group.com .

O společnosti Tenute del Mondo

Vinařská divize skupiny Stoli, Tenute del Mondo, byla vytvořena s cílem vybudovat přední světové portfolio ultraprémiových vinařství. Její základ byl položen v roce 2006, když koupila část společnosti Marchesi de Frescobaldi, která vlastní italské vinařské ikony Masseto, Ornellaia, Luce a CastelGiocondo. Skupina expandovala do Argentiny akvizicí nejlépe hodnoceného argentinského vinařství Achaval Ferrer v roce 2011 a Melipal v roce 2019 a v roce 2015 získala nejstarší španělské vinařství Propiedad de Arínzano, které bylo založeno již v roce 1055. Odbornou veřejností oceňovaná vína Tenute del Mondo se prodávají ve více než 90 zemích světa a vychutnávají si je zákazníci v mnoha nejlepších světových restauracích a vinárnách.

O vinařství Miraval

Château Miraval je panství v jižní Francii, které je domovem jednoho z nejlepších růžových vín v Provence. Panství se skládá z historického zámku a 400 hektarů pozemků, které jsou osázeny vinnou révou, olivovníky a borovicemi. Chateau Miraval rosé je od svého uvedení na trh oceňováno odbornou veřejností a rychle se stalo jednou z předních značek rosé v regionu.

 

(Zdroj: PROTEX)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down