26.11.2004 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika pro pěstitele zeleniny

I když pěstování zeleniny nemůže rozsahem konkurovat velkému zemědělství, přesto musí řešit podobné problémy a přemýšlet o stále efektivnějších způsobech pěstování zeleniny. Jedním z možných řešení je investice do moderní techniky. Firma, na kterou se lze obrátit je i olomoucká Holik Agroservis, spol. s. r. o., jenž se již dvanáct let zabývá poskytováním služeb v oblasti pěstování a sklizně zeleniny.

Dopravník – úspora až 30 %
Pro sklizeň zelí, brokolice, salátu, okurek, květáku, svazkové ředkvičky a mrkve je dodáván sklízecí dopravník AD2. Umožňuje šetrnou a snadnou sklizeň díky jednoduché konstrukci. Pevnost a nízká hmotnost je dosažena použitím hliníku případně duralu. Samonosná, dvojitě lomená konstrukce se vyrábí v délkách 5, 7, 9 a 11 m, šířka dopravníku je 270 mm. Zařízení je poháněno hydropohonem traktoru. Ovládání se provádí z přívěsu, naklopení dopravníku zajišťuje člověk sklízející na konci dopravníku. Standardní vybavení zahrnuje automatické zastavení posuvu, samodopínací systém a plynulou regulaci rychlosti. Přínosem je především zvýšení produktivity práce o 30 % a více, šetrnější zacházení se zeleninou (menší procento mechanického poškození), úspora pracovní síly a větší rychlost a efektivita sběru. Na požádání lze namontovat: skládací konstrukci, horizontální vyrovnávání, podélný pojezd, parkovací nohy
Sklízeče cibule od francouzské firmy Simon
Vyorávač AA0, ořezávač TO a sběrač CHO jsou určeny pro pěstitele s velkou výměrou. AAO pracuje na principu vyorávání protiběžnou rotační hřídelí, na kterou navazuje vytřásací prutový dopravník s „S“ vlnou pro kvalitní vytřásání bez použití dvou dopravníků. Stroj lze doplnit o válec utužující rozoraný řádek. Záběr sklízeče je 1,25; 1,5; případně 1,7 m. Pracovní rychlost se pohybuje v rozmezí 4 – 6 km/h.
Ořezávač natě TO má pracovní záběr 1,7 m, stavitelný rozchod pojezdových kol od 1,25 do 1,7 m, šest diagonálně sklopených nožů a hydraulické nastavování výšky ovládané elektroventily. Ořezaná nať je ukládána do kolejového řádku.
Tažený sběrač CHO má sběrací metr široký dopravník s pruty krytými měkkým plastem. Vytřasač lze podle potřeby nastavit, stejně jako rychlosti dopravníků. Měkkým plastem jsou kryty i pruty otočný nakládacího dopravníku, který dokáže dopravit cibuli až do výšky 3,30 m. Na přání lze instalovat automatické kopírování výšky, čistící dopravník a ventilátor.
Sklízeče kořenové zeleniny a brambor
Nesený sklízeč kořenové zeleniny PS má vyorávací rameno délky 2,75 m s čelním rámem a pístnicí, fixní vidle a plošinu pro jednu osobu, pasivní odhliňování. Součástí sklízeče je plastový omezovač pádu do velkoobjemových palet. Za příznivých podmínek lze dosáhnout výkonu 5 t/h, v případě potřeby lze nainstalovat adaptér pro vyorávání bez natě.
Kromě neseného sklízeče dodává firma Holik Agroservis, spol. s. r. o. také polonesený sklízeč kořenové zeleniny TP3 dosahující výkonu 6 – 8 t/h, s vyorávacím ramenem o délce 3,75 m, pasivním odhliňováním a plošinou pro tři osoby. Přebírací dopravník má šířku 0,55 m. Tažené sklízeče TC1R se zásobníkem o kapacitě 1500 kg a výkonem 9 t/h a T1R se zásobníkem o kapacitě 2000 kg a výkonem 10 – 15 t/h.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down