02.05.2018 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Techagro ovládly technologie budoucnosti

Po dvou letech se na brněnské výstaviště vrátil trojlístek veletrhů Techagro, Silva Regina a Biomasa. Techagro patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě a i v letošním ročníku byla zastoupena většina značek zemědělské techniky působících na evropském trhu s vysokým podílem zahraničních vystavovatelů. Letošní ročník se nesl v duchu digitálních technologií, precizního zemědělství a využití navigačních systémů.

V rámci soutěže Grand Prix bylo letos udělováno nové ocenění Soil Water Retention Friendly pro stroje a technologie, které podporují zadržení vody v půdě. Ocenění získal hloubkový podrývák Hector 3H od tuzemské společnosti OPaLL-AGRI, s. r. o., se sídlem v Dolních Životicích na Opavsku. Tento stroj zlepšuje vodní režim půdy porušením jejích zhutnělých vrstev. Stroj je určený k podrytí v celém pracovním záběru a díky možnosti výměny zadního utužovacího válce jej lze využít jak na orné půdě, tak i na trvalých travních porostech. Oceněný exponát sice podryje půdu do hloubky 45 cm, ale zároveň ji nepromíchává, avšak provzdušňuje a kypří. Taková zemina dovede zadržet více vláhy.

Součástí veletrhu byl i sněm Agrární komory ČR a konference Budoucnost českého zemědělství s podtitulem Ekonomika, půda, voda a krajina. Podle náměstka ministra zemědělství Petra Jílka budoucnost českého zemědělství výrazně ovlivní výsledek vyjednávání podmínek společné zemědělské politiky EU po roce 2020. Česká republika má ambice zachovat stávající rozsah zemědělské produkce a ještě jej zvýšit. Přestože tuzemské produkční ukazatele jsou vynikající, zdaleka nedosahujeme soběstačnosti, v čemž by nám mohla pomoci reforma společné zemědělské politiky.

 

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 5 /2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down