17.01.2024 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tábor chce letos ošetřit šest desítek stromů v Klokotské aleji

Tábor chce letos ošetřit šest desítek stromů v Klokotské aleji. Většina lip má druhou korunu a rozvětvení stromů oslabuje i hniloba. Klokotská alej se stala českou alejí roku 2021. ČTK o plánovaném ošetření stromů informoval mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

Záchrana stromů v aleji

"Snahou odboru životního prostředí je zachovat tuto biologicky, krajinářsky a historicky hodnotnou alej jako celek a předejít statickému selhání či zániku jedinců ve stromořadí. Odbor životního prostředí si je současně vědom povinnosti zajistit v dané lokalitě dostatečnou provozní bezpečnost dřevin. Tomu budou odpovídat i provedená arboristická opatření," řekl Dvořák.

Zatím není jasné, kdy práce začnou, protože momentálně není vhodné počasí. Zásahy však musí být hotovy do 31. března, kdy končí období vegetačního klidu. "Práce budou prováděny tak, aby provoz na cestě nebyl omezován," uvedl mluvčí.

Klokotská alej spojuje Tismenické údolí s poutním chrámem v Klokotech. Lipové stromořadí bylo vysazeno v roce 1830 a stromy včetně tří olší byly kolem roku 1870 seřezány, čímž získaly zajímavý svícnovitý vzhled. Většina stromů v dolní části aleje pochází z původní výsadby.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down