07.04.2005 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZaŠ Litomyšl

Střední zahradnická škola, Střední odborné učiliště a Odborné učiliště v Litomyšli, je jednou z nejrychleji se rozvíjejících zahradnických škol u nás. Za posledních pět let rozšířila možnost studia zahradnictví i o maturitní třídy, kde v současné době studuje přibližně 200 studentů.

Škola nabízí i studium na středním odborném učilišti, kde studenti získávají po závěrečných zkouškách výuční list v oborech zahradník, zahradnice. Lze studovat také na odborném učilišti, na něž mohou být přijati i handicapovaní studenti do oborů květinářské, aranžérské práce a zahradnické práce.

Odborné předměty
Studenti mají možnost získat znalosti a praktické dovednosti v tradičních zahradnických předmětech: ovocnictví, zelinářství, květinářství a sadovnictví, ale i dalších. O výuku vazačství a aranžování mají zájem především dívky, avšak i pro mladé muže nabízí škola volitelné předměty, které je zaujmou, např.: sadovnictví a sadovnickou tvorbu. V současné době se buduje projekt Zelené učebny, v němž si studenti mohou ověřit své teoretické znalosti výše zmíněných oborů v praxi. Vzhledem k zájmu studentů maturitního oboru o další studium na vysokých školách zavedla škola i nepovinnou výuku kresby a dějin výtvarné kultury.

Mimoškolní činnost
Škola se snaží zpestřit studentům výuku zajímavými akcemi, které spoluvytváří kulturní dění v Litomyšli. Již třetím rokem studenti uspořádali květinovou show Barvy podzimu, která je ukázkou floristických dovedností i fantazie tvůrců.
Další, tradiční, akcí je vánoční výstava s názvem Vánoční kouzlení, která se koná letos již po desáté. Studenti každoročně přemění třídy školy na výstavní prostory, kde návštěvníci shlédnou tradiční i extravagantní vánoční aranžmá, jež si mohou zakoupit a přenést si tak malý kousek vánoční atmosféry do svých domovů. Poprvé se představí i zahradnické školy ze Slovenska a Polska, se kterými byla v uplynulých letech navázána spolupráce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down