16.11.2017 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Systém zlepší podmínky pro pěstování stromů ve městě

Stromy vytvářejí stín a snižují tak teplotu v městském prostředí. Velké stromy mají ve srovnání s menšími nebo nezdravými stromy až o 70 % vyšší kapacitu pro čištění vzduchu od jemných částic. Ucelená řada produktů společnosti Arboristická obchodní s. r. o. pomáhá stromům přežít ve světě zvětšujících se betonových ploch, dlažby a budov a chrání současně stromy i infrastrukturu.

Limitujícími faktory růstu stromů v městském prostředí jsou malé objemy jam při výsadbě a vysoce zhutněná půda. Systém Silva Cell® poskytuje stromům optimální objem pro růst kořenů s maximálním využitím prostoru nad zemí i pod ní. Systém lze použít v oblastech, kde je zapotřebí více prostoru pro kořeny, je vhodný pro všechna dopravní zatížení. Lze jej použít pro parkoviště, náměstí, dlažby, cyklostezky, parky, střešní zahrady i nad parkovacími domy.

Modulární design je flexibilní a je ideální pro téměř všechny aplikace, protože rámy nemusí být vzájemně spojené. Systém Silva Cell® umožňuje rostlinám lépe prosperovat v městském prostředí a vyrůst do krásných stromů. Současně také vytváří funkční vodní zásobárnu, může zadržet až 25 % dešťové vody.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 11/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down