14.07.2002 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svět exotických rostlin

Začátkem roku se mnoho pěstitelů dotazovalo, zda něco víme o připravovaném časopise Svět exotických rostlin, který se později objevil v elektronické formě. Velmi nás mrzelo, že naše odpovědi vždy byly negativní. Ale je vidět, že čas pracoval pro nás a my máme před sebou první tři čísla nového časopisu "pro exotické hobbisty", které jsou zpracovány na vysoké úrovni.

Časopis pro vyspělé "koníčkáře" je zaměřen na exotické rostliny (např. kaktusy a ostatní sukulenty, orchideje, tilandsie, bromelie, masožravé rostliny, citrusy, skalničky apod.) a všechny ostatní zajímavosti ze světa rostlin. Takže zde najdete články i o bonsajích, alpinkách, ale i o rostlinách naší přírody. Vedle toho naleznete články pro praxi o výsevech, pěstování, chemické ochraně apod. Můžete cestovat po botanických zahradách a kochat se jednotlivými zázraky rostlinného světa. Těm, kteří nevěří, že je možné i doma pěstovat mnoho rostlinných exotů, to dokáží reportáže z návštěv u pěstitelů.
Těžištěm článků jsou původní práce autorů, mezi kterými převažují ti, kteří za květinami cestují do jejich domoviny a naši přední znalci daných okruhů rostlin a osvědčení autoři (J. Gratias, A. Tomandl, S. Stuchlík, J. Blovský, V. Klát, Z. Ježek a další). Většina témat je v češtině publikováno vůbec poprvé, jiná byla doposud zveřejněna pouze útržkovitě a v časopise byla zpracována monograficky (rody Haworthia - sukulenty JAR, Ariocarpus - kaktusy Mexika a USA, Adenium obesum - sukulent, rod Calochortus - liliovité rostliny USA a střední Ameriky).
Důraz je kladen na kvalitní snímky a grafické zpracování.
Doposud vyšla tři čísla, čtvrté vyjde v polovině srpna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down