Svátek podzimu na Výstavišti Flora Olomouc, výstava ovoce a zeleniny HORTIKOMPLEX 2003 (16. – 19. října 2003)

Špičkoví čeští a moravští pěstitelé ovoce a zeleniny se ve dnech 16. – 19. října 2003 představí na Výstavišti Flora Olomouc, na největší domácí podzimní zahradnické akci – výstavě a veletrhu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků – HORTIKOMPLEX 2003.

Pestrými barvami, vůněmi a chutěmi podzimu hýřící přehlídka doplněná prodejní nabídkou Podzimních zahradnických trhů nabídne návštěvníkům opět to nejlepší, čím se domácí pěstitelé mohou letos pochlubit.
Hlavní pavilon A bude patřit společné expozici Ovocnářské unie ČR a Zelinářské unie Čech a Moravy nazvané „Zahrada zdraví a hojnosti“ a přehlídce výpěstků českých a moravských zahrádkářů, doplněné výstavou včelařství, jedlých hub a ochutnávkami vín.
Výstavní pavilon E je určen 2. speciální prodejně prezentační přehlídce „Výrobků pro zdraví“ . Nabídku zdravých potravin a biovýrobků doplní poradenská služba odborníků na potravinářství, hygienu a výživu, ukázky přípravy jídel, salátů, dezertů a nápojů.
Pavilon H pořadatelé zasvětili přehlídce podzimní květeny, tentokrát pestré záplavě drobných mnohokvětých chryzantém skupiny Multiflora.
Pavilon G a venkovní plochy budou patřit Podzimním zahradnickým trhům s bohatou nabídkou výpěstků ovocných a okrasných dřevin, květin, semen a drobné techniky
a pomůcek pro zahrádkaření.
Horkou novinkou letošního HORTIKOMPLEXU je soutěžní přehlídka ovocných destilátů „HANÁCKÉ KOŠT“. Šanci zúčastnit se má každý, kdo se chce pochlubit vlastní slivovicí, broskvovicí, hruškovicí, kalvadosem, meruňkovicí, třešňovicí, višňovicí, či destilátem z ovocné směsi. Vzorek 0,5 litru je potřeba dodat poštou nebo osobně na adresu Výstaviště Flora Olomouc, a. s., Wolkerova 17, 771 11 Olomouc, (tel.: 585726211, www.flora-ol.cz), a to nejpozději do 10. října. Destilát musí být v láhvi z čirého skla s přiloženou popiskou se jménem a adresou pěstitele, informací o druhu ovoce, ročníku, lihovitosti, oblasti původu, kvasné nádoby.
Vyhlášení výsledků HANÁCKÉHO KOŠTU“ proběhne v sobotu 18. října od 15 do 16.30 hod. v rámci zábavného programu za účasti populárních osobností. Na finalisty čekají diplomy, vítězové kategorií a celkový šampion se mohou těšit i na zajímavé věcné dary.
V programu Hortikomplexu je i soutěž vystavovatelů o nejlepší expozici na téma „Říjen – čas sklizně, floristická soutěž o nejlepší „Dušičkovou vazbu 21. století“, soutěže o nejchutnější jablko a zeleninový salát spojené s ochutnávkami, hudební Folk& Country show, beseda
a autogramiáda s neúspěšnější Miss ČR Monikou Žídkovou
Brány HORTIKOMPLEXU 2003 budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin (v neděli
19. 10. do 17 hodin). Vstupné je 60 Kč, důchodci, vojáci studenti 50 Kč, děti 6 – 15 let 20 Kč, v doprovodu rodičů do 10 let zdarma. Vstup na průkazy ZTP a ZTP-P je bezplatný.
Návštěvníci mají možnost navštívit na vstupenky také botanickou zahradu, palmárium
a sbírkové skleníky výstaviště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *