06.04.2005 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svatební kytice – srdce

I takhle může vypadat kytice zpracovaná do srdíčka. Tvar je jasný a výrazný, proto jsem zvolila příjemnou nenásilnou kombinaci bílé a zelené. Jsou zde zpracovány pouze dvě rostliny – Ornithogalum arabicum a beargrass.

RADA: Doba plného nakvetení Ornithogalum je delší. Nakoupíme jej tedy dříve a necháme v teple plně vykvést. Pak nám na tento typ kytice stačí pouze deset květů.

Pracovní postup:

Základní tvar srdce vystřihneme z tvrdého papíru. Aby byla tato manžeta plastická, přilepíme na papír silnější vrstvu vaty a celé omotáme bílou měkkou stuhou. Povrch pak začneme polepovat jednotlivými kvítky Ornithogalum (používáme lepidlo na živé květy). Pro dokončení celé zastříkáme sprejem Slear life. Střed kytice vyplníme beargrasem stočeným do ruliček. Jednotlivé ruličky připravíme tak, že trávu natočíme na prst nebo tyčku a stáhneme drátem, který začistíme páskou. Ruličky vkládáme postupně do středu kytice. Beargrass můžeme v několika vrstvách použít také k vytvoření jednoduchého převisu z držátka. Kytici začistíme zespodu listy salalu, úvazek omotáme stuhou a beargrass zastříkáme leskem na listy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down