11.07.2022 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šumivá vína z Česka získala na mezinárodní soutěži deset medailí

Deset medailí, z toho jednu velkou zlatou, čtyři zlaté a pět stříbrných, získala šumivá vína z České republiky na části mezinárodní putovní soutěže Concours Mondial de Bruxelles věnované právě sektům. Poslední část soutěže se odehrála v portugalském městě Anadia, informoval v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast vinařů z Česka na soutěžích v zahraničí finančně podporuje.

Šumivá vína z Česka obstála v konkurenci 960 šumivých vín z 23 zemí. „Zaujala mezinárodní degustátory již při nesoutěžní ochutnávce vzorků šumivých vín z celého světa v rámci doprovodného programu. Medailový zisk byl pak vnímán velmi pozitivně a dokonce byl komunikován jako ohromující výkon České republiky v hlavní tiskové zprávě soutěže,“ uvedl vinař Karel Prokeš, který se účastnil hodnocení.

Velkou zlatou medaili, jednu zlatou a tři stříbrné získalo vinařství Bohemia Sekt za vína z řady Prestige, další zlatou medaili pak získalo za víno Louis Girardot. Dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili získalo vinařství Vino Cibulka – Portz Insel a jednu stříbrnou má také Vinařství Bronislav Vajbar.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech byla v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se například v bulharském Plovdivu, italském Jesolu, portugalském Guimares, v Lucemburku, v Bratislavě a v roce 2020 v Brně. Vinaři z České republiky se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994.

Letošní ročník je rozdělený do čtyř částí. Klání růžových vín se uskutečnilo v březnu, v květnu následovala hlavní část určená pro bílá a červená vína, poté část věnovaná šumivým vínům a v září ji zakončí část věnovaná sladkým a fortifikovaným vínům.

Zdroj: ČTK*

Foto www.wikipedia.org

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down