09.05.2023 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Studenti ČZU excelovali v tradiční soutěži v řezu broskvoní

Tříčlenné družstvo studentů prvního ročníku magisterského studia Zahradnictví (HORTIM) Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU vybojovalo prvenství v tradiční a náročné disciplíně, v soutěži v řezu ovocných stromů „O zlaté nůžky BAHCO“, speciálně broskvoní.

V pořadí 21. ročník proběhl za nepříznivého deštivého počasí na Školním statku České zahradnické akademii Mělník. Sponzory soutěže byly firmy BAHCO, Motor Mělník a KDS Sedlčany. Poslední z nich se připojila cenou pro profesionály „O zlatou žabku“.

Studentů a žáků středních a vyšších odborných zahradnických škol soutěžilo celkem 45; v jednotlivcích zvítězila Adina Berenika Němcová z České zahradnické akademie – vyšší odborné školy. Motivační cenu přiznala pětičlenná hodnotící komise Lucii Živnůstkové ze Střední zahradnické školy Kopidlno. Zlatou žabku si ve skromně zastoupené kategorii profesionálů odnesla Michaela Pavlíková z firmy Cembra Ing. Jana Kotláře.

Pokud tradiční klání nepřekazí mimořádné události, jako například v letech 2020 a 2021 covid, bude se 22. ročník instruktáže a soutěže v řezu slivoní v obdobném duchu konat opět na Demonstrační a výzkumné stanici katedry zahradnictví FAPPZ v Praze-Troji na jaře 2024.*

Za organizátory Josef Sus, katedra zahradnictví FAPPZ

Foto: J. Sus

Zdroj: ČZU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down