29.08.2005 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroje firmy JAVO

Firma Javo BV již více než 40 let dodává stroje a zařízení pro zahradnictví. Hlavní pozici zaujímají hrnkovací stroje, které jsou vyráběny v několika verzích s různými doplňky.
Podle potřeb zahradníka mohou obsahovat:

- elektronické nebo mechanické čidlo nasypaného substrátu umožňující precizní naplnění květináčů
- elektronická nebo mechanická kontrola rychlosti přesouvání květináčů
- zásobník na substrát o objemu od 1 m3
- mechanický nebo pneumatický podavač květináčů
- mechanický nebo pneumatický automat na sundávání květináčů
- dávkovač granulovaných hnojiv
- dopravníkové pásy odebírající květináče

Optimálně mohou být hrnkovací stroje vybaveny :
- systémem umožňující práci s dvojitým výkonem
- dopravní pás zásobující podavač květináčů
- systém „přerušování“, umožňující práci co druhý květináč
- systém závlahy
- systém s roboty

Do rodiny hrnkovacích strojů Javo patří: JAVO SUPER, JAVO SUPER PLUS, JAVO STANDARD, JAVO PLUS, JAVO PLUS EXTRA, JAVO COMBI.
Zásobníky substrátů mohou být plněny ručně, mechanickou plničkou, pomocí překlapěcího zařízení na Big Bagi nebo stroji na rozdrápávání slisovaného substrátu v Big Balech.

DALŠÍ STROJE JAVO

JAVO ROTO-FILL
Je to ideální stroj na plnění multiplat, tácků a květináčů na transportních paletách.
Vlastní vibrační systém o regulovatelné amplitudě chvění zasypovaného stolu. Umožňuje dosednutí substrátu do nejnižších částí komůrek multiplat, řídí jeho rovnoměrné a odpovídající zhutnění. Výkon stroje závisí na typu a velikosti multiplat a pohybuje se od 200 do 2000 multiplat za hodinu. Stroj může spolupracovat s dopravníkovým pásem podávajícím nebo odbírajícím multiplata a pomocnými stroji.

JAVO POT TOPPER
Je to nejnovější výrobek firmy Javo.
Javo Pot Topper omezuje růst plevele v květináčích, tím že obsype vrchní vrstvu substrátu mulčem (např. mletá kůra). Jednoduchá regulace stroje umožňuje jeho práci se širokou škálou velikostí květináčů.

JAVO Uni-Max
Stroj je určen k sázení do velkých kontejnerů (např. 40 nebo 60 l), stejně tak v měkkém nebo tvrdém provedení. Možnost práce na jedné nebo dvou pozicích. Plnění substrátem pomocí nožního spínače.
Uni-Max vlastní systém návratu nevyužitého substrátu zpět do zásobníku.
Stroj stojí na 4 kolech, které umožňuji jednoduchou manipulaci.
Stroj může být doplněn o kolečkový nebo válečkový dopravník umožňující sjíždění velkých květináčů přímo na transportní vozíky.

JAVO MIXER
Míchač substrátů připraví 1000 litrů směsi do 3 minut. Možnost ručního nebo strojového naplňování míchací komory. Vhodný na samostatnou přípravu rašelinových směsí.

JAVO Big Bale
Stroj je určen na rozmělňování slisovaného substrátu dodávaného v tzv. „Big balech“.
„Big bal“ je do stroje vložen pomoci vysokozdvižného nebo paletovacího vozíku a dále pak naklápěný do pracovní polohy. Substrát je rozmělňován pomocí škrabáků. Takto rozmělněný substrát je shazován do zásobníku hrnkovacího stroje, na transportní vozíky nebo na hromadu.

VŠECHNY STROJE JAVO SPLŇUJÍ NEJNOVĚJŠÍ EVROPSKÉ NORMY BEZPEČNOSTI.

JAVO není v Čechách neznámá firma. Mnoho hrnkovacích strojů JAVO již léta pracuje v českých zahradnických firmách. V mnohých zahradnictvích vidíme i více než 20 let staré a stále fungující stroje. Rovněž můžeme vidět i nové stroje, které si zahradníci pořizují k usnadnění a urychlení a zvýšení produktivity práce. Např. JAVO Standard ve firmě Studený v Tušimicích a ve firmě Květoslav Horák v Bystřici pod Hostýnem. Ve firmě Adamec v Malých Hošticích u Opavy můžeme spatřit dva spolupracující stroje JAVO Combi a JAVO Big Bale.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down