04.02.2010 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Střípky z Plantaria

Možnost ozelenění městských ploch nabízí nový projekt společnosti Sempergreen Vertical Systems, BV. Ti vyvinuli dva unikátní systémy pro ozelenění vertikálních ploch. Jedná se o speciální panely dvou velikostí upevněné na konstrukci budovy osázené předpěstovanou sadbou. Ta se vybírá podle podmínek stanoviště. V nabídce jsou trvalky pro stinné i slunné plochy.

O zálivku pečuje řízená kapková závlaha. Ani na údržbu není systém náročný – většinu druhů stačí pouze dvakrát ročně sestřihnout. Plánovaná životnost panelů je 60 let a v současné době s nimi probíhají první pokusy v Amsterodamu.
Vedle těchto novinek nabízí společnost koberce ze stálezelených druhů rostlin. Okamžitý barevný efekt rozjasní jakoukoliv střechu a podle výrobce jsou naprosto bezúdržbové. Základem je vrstva kokosových vláken, na něj navazuje speciální substrát a vlastní sazenice Sedum. Nabízí se v šíři 120 cm a délce 2 metry, ale možností je i role o délce 20 metrů.
Na veřejných plochách i soukromých zahradách se uplatní živé ploty belgické společnosti Mobilane. V patentované konstrukci z galvanizované oceli se po šest let pěstují vybrané rostliny – v nabídce figuruje pět odrůd břečťanu, hlohyně, buk, habr či Photinia fraseri. Základem je pruh netkané jutové textilie naplněný zeminou, který se zapravuje do půdy či truhlíku. Odběrateli jsou především zahradní architekti a realizační firmy a produkce plotů probíhá ve čtyřech šířkách - 1, 1,2, 1,8 či 2,2 metru.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down