Stránky zemědělského rezortu slouží i veřejnosti. Užitečné informace najde na desítkách zajímavých webů

Webové stránky Ministerstva zemědělství (MZe) a dalších institucí zemědělského rezortu neslouží jen odborné veřejnosti, ale všem občanům. Poskytují cenné rady o potravinách, jejich složení, o péči o lesy, rostliny a nabízejí i programy pro školy nebo informují o zajímavých místech pro výlety.

Stovky tisíc návštěvníků využijí každoročně bezplatné weby zemědělského rezortu, které jsou zaměřené i na poskytování populárně-naučných informací. Stránky připravují zaměstnanci MZe i dalších rezortních institucí a průběžně je aktualizují. Mnohé obsahují interaktivní prvky, jako jsou mapy, soutěže nebo hry. Mezi už zavedené weby patří například Potraviny na pranýři, které informují o výsledcích kontrol potravin Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Lidé můžou využít i stránky věnované kvalitě potravin, jejich složení a potravinovém značení na webu MZe. „Stránek o kvalitě potravin je na internetu mnoho, bohužel ne všechny přinášejí seriózní a pravdivé informace. U našich stránek bezpecnostpotravin.cz nebo viscojis.cz má čtenář jistotu, že zde najde údaje, které jsou relevantní, podpořené vědeckými výzkumy a sepsané specialisty na dané obory,“ řekl Jindřich Fialka, vrchní ředitel Sekce potravinářské MZe.

Užitečným pomocníkem s orientací v kvalitních potravinách jsou weby akademiekvality.cz, regionalnipotravina.cz, eklasa.cz nebo myjsmebio.cz. Lesy ČR zase na svých stránkách nabízejí tipy na zajímavé výlety i s mobilní aplikací. Rady pěstitelům a zahrádkářům najde veřejnost na webu Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Informace o užitečných webech zveřejní MZe jako seriál na svých sociálních sítích Facebook a Instagram. Zajímavé stránky určené i pro veřejnost jsou například tyto: www.viscojis.cz – vše o potravinách; www.viscojis.cz/teens - vše o potravinách pro školy, učitele a studenty; www.bezpecnostpotravin.cz – složení potravin a varování před riziky; www.potravinynapranyri.cz – aktuální informace o závadných potravinách; registr ekologických podnikatelů (eagri.cz)–  ekozemědělci a výrobci biopotravin; www.myjsmebio.cz – vše o biopotravinách; zatřídění vína (eAGRI) – přehled o každé lahvi zatříděného vína; https://eagri.cz/public/web/mze/farmar/registr-vinic/sudove-vino.html - registrované prodejny; www.lesnipedagogika.cz – vědomosti o lesích zábavnou formou; www.klubnoveholesa.cz  – tipy na výlety a akce v lesích; www.regionalnipotravina.cz – to nejlepší z našich regionů; www.eklasa.cz – zaručená kvalita; www.akademiekvality.cz – jak poznat kvalitní potraviny; domů > Úvodem | Rostlinolékařský portál (eagri.cz) – ochrana rostlin před chorobami a škůdci; vyhledávání v Databázi odrůd / Státní odrůdové knize (eagri.cz) – rady o odrůdách; registr přípravků na ochranu rostlin (eagri.cz)  čím léčit rostliny; https://eagri.cz/public/app/eagriapp2/RHPub/ – jak poskytnout rostlinám výživu.

Zdroj: TZ MZe*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down